Trwa ładowanie...
d1b4p9b

"Strażnik Czasu” jest już w Częstochowie. To podobno największy mural na świecie

Największy i najbardziej efektowny mural został w weekend odsłonięty w Częstochowie, w czasie Nocy Kulturalnej. To dzieło częstochowskiego zegarmistrza Stefana Rybickiego, który był pomysłodawcą oraz artysty Tomasza Sętkowskiego – wykonawcy niebanalnego projektu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władze miasta chcą aby Częstochowa stała się "miastem murali"
Władze miasta chcą aby Częstochowa stała się "miastem murali" (Facebook.com/ KSW FOTO)
d1b4p9b

Twórcy nazywają go * "największym obrazem na ścianie, o jakim wiadomo”, bo pokrywa powierzchnię *1500 m kw. Strażnik Czasu powstał na ścianie kamienicy sąsiadującej z budynkiem PKP i placem Rady Europy. Jak zdradził pomysłodawca projektu, jego pierwotna wersja nieco różniła się od tej, która ostatecznie zagościła na ścianie kamienicy. Dodano do niego liczne częstochowskie akcenty, które znacznie urozmaicają percepcję tej niecodziennej atrakcji.

Wykonawcy "Strażnika Czasu” stanęli przed nie lada wyzwaniem, ponieważ ścianę kamienicy zdobi 19 okien i 6 drzwi, a jej powierzchnia wcale nie jest gładka. Koncepcja projektu musiała zostać zmieniona tak, by pasowała do wszystkich "otworów” w ścianie.

d1b4p9b

"Strażnik Czasu” to nie pierwsze dzieło realizowane w Częstochowie przez ekipę Tomasza Sętowskiego. W 2014 r. na zlecenie miasta, w centrum Częstochowy namalowali * monumentalną "Wieżę Babel”.* Jeszcze przed tym popełnili inspirowany twórczością "Sentiego” mural na ścianie kamienicy przy ul. Szymanowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Austriak zmarł na komisariacie w Częstochowie

Chcesz wykorzystać swoje zdjęcia i stworzyć z nich fotokubek lub fotoobraz? Zobacz rabaty na empikfoto.pl promocje.

d1b4p9b

Podziel się opinią

Share

d1b4p9b

d1b4p9b