Trwa ładowanie...
d1srtoz
21-10-2008 11:44

Styl Zakopiański Stanisława Witkiewicza

Tematem albumu jest unikatowe zjawisko w historii architektury i sztuki, jakim był styl zakopiański stworzony na przełomie XIX i XX wieku przez Stanisława Witkiewicza.

d1srtoz
d1srtoz

_ Styl Zakopiański Stanisława Witkiewicza _
(album spodziewany na początku listopada)

Teresa Jabłońska _ (tekst) _
Piotr Droździk _ (zdjęcia współczesne) _
Leszek Szurkowski _ (projekt graficzny) _
Anna Wende-Surmiak, Adrian Smith _ (tłumaczenie na język angielski) _

Tematem albumu jest unikatowe zjawisko w historii architektury i sztuki, jakim był styl zakopiański stworzony na przełomie XIX i XX wieku przez Stanisława Witkiewicza. Bogaty materiał fotograficzny, składający się zarówno z licznych zdjęć archiwalnych, jak też fotografii współczesnych ukazuje rozwój koncepcji stylu, przedstawia powstałe zgodnie z jego ideą budynki mieszkalne i sakralne, przedmioty użytkowe i elementy wystroju wnętrza. W świat zakopiańskich willi wprowadza tekst Teresy Jabłońskiej, dyrektor Muzeum Tatrzańskiego, a w wydobyciu piękna i klimatu tej sztuki pomaga doskonały projekt Leszka Szurkowskiego.

Wydawnictwo: Bosz
Format: 240 x 300 mm, 240 stron
Tekst polsko-angielski, oprawa twarda
Cena detaliczna: 99,00zł

d1srtoz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1srtoz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj