Trwa ładowanie...

Szczawno Zdrój - Gospoda Babinicz

Gospoda mieści się w jednym z budynków dawnej stajni, zabytkowego kompleksu rekreacyjnego Dworzysko, wybudowanego w 1845 roku. Wystrój nawiązuje do poprzedniej funkcji.
Share
Szczawno Zdrój - Gospoda Babinicz
Źródło: Hachette Polska
d1e6nbw

Gospoda mieści się w jednym z budynków dawnej stajni, zabytkowego kompleksu rekreacyjnego Dworzysko, wybudowanego w 1845 roku. Wystrój nawiązuje do poprzedniej funkcji.

Stoliki stoją w zainscenizowanych boksach ozdobionych drewnianymi głowami koni, na ścianach wiszą oryginalne tabliczki z imionami koni, uprzęże i inne końskie akcesoria. Kto nie jeździ konno, może mieć problem, by usiąść przy barze, gdyż zamiast stołków barowych są końskie siodła, ale ponieważ na naukę nigdy nie jest za późno, siedzenie w siodle można zacząć ćwiczyć od razu przy kieliszku dobrego trunku. Z pewnością też można liczyć na pomoc fachowca, gdyż nadal jest tu stadnina koni, w której pracuje wielu zapalonych koniarzy.

Osoby, którym dalekie są „końskie” klimaty mogą zająć stolik w sali z dużym kominkiem, boazerią z ciemnego drewna, świecznikami na stołach, w której atmosfera sprzyja długim i obfitym biesiadom. A jest tu co pojeść, od wykwintnych potraw z dziczyzny czy płonących lodów po znakomitą kaczkę z modrą kapustą. Wiele potraw nawiązuje do kuchni staropolskiej. Wszystko jest przy tym pięknie podane.

d1e6nbw

Wybrane z menu:

Śledź w sosie chrzanowym

Krewetki w cieście piwnym

Bulion magnacki z dodatkiem omletu i groszku

d1e6nbw

Tradycyjna polska zupa myśliwska na dziczyźnie

Cielęcina z prawdziwkami i kluseczkami szpinakowymi

Polędwica ļ la pani Walewska z kluseczkami makowymi

Duet z kaczki z musem jabłkowo-żurawinowym

d1e6nbw

Zrazy z królika w sosie śmietanowym

Polędwica czarnoleska z sosem żurawinowym

Okolica

Krzeszów – najpiękniejszy obiekt barokowy na Dolnym Śląsku; opactwo Cystersów założone 1292 roku; kościół z 1728 roku; Mauzoleum Piastów Śląskich, a w nim 50 fresków pędzla Michała Willmanna. Książ – zamek, zwany perłą Dolnego Śląska, trzeci pod względem wielkości w Polsce, przepięknie położony na wysokiej skale; wokół rozległy park przechodzący w las. Sokołowsko – cerkiew prawosławna z 1910 roku, stacja klimatyczna leczenia gruźlicy. Szczawno Zdrójparki zdrojowe im. Wieniawskiego i Szwedzki założone na przełomie XVIII i XIX wieku; Teatr Zdrojowy z 1890 roku, jeden z najpiękniejszych w Polsce, z rokokowym wystrojem sali widowiskowej; Dom Zdrojowy nazywany niegdyś Grand Hotelem lub Hotelem Śląskim. Wybudował go książę Jan Henryk XV, właściciel Książa i Pszczyny.

Gospoda Babinicz, Szczawno Zdrój al. Spacerowa 24 (74) 886 99 50 (74) 886 99 57 *www.rivendell.com.pl *sekretariat@rivendell.com.pl

Dojazd samochodem: Zgodnie z kierunkowskazami na Dworzysko

Seria: Miejsca niezwykłe Tytuł: Karczmy, zajazdy, restauracje Autor: Barbara Kaniewska

d1e6nbw

Podziel się opinią

Share
d1e6nbw
d1e6nbw