Trwa ładowanie...
dbze6l1

Sztorm uderzył w rejon Zatoki Akaba. Zniszczył sztuczną rafę koralową

Centrum naukowe Red Sea Dive Center Aquaba poinformowało, że okolice Zatoki Akaba dotknął wielki sztorm, który dotkliwie uszkodził znajdującą się na dnie zatoki sztuczną rafę koralową. Najbardziej ucierpiał wrak samolotu C-130 Hercules.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrak samolotu stał się w ostatnich miesiącach bardzo popularną atrakcją
Wrak samolotu stał się w ostatnich miesiącach bardzo popularną atrakcją (redseadivecenter.com)
dbze6l1

Silne burze dosłownie rozerwały na strzępy jedną z najpopularniejszych atrakcji Zatoki Akaba, znajdującej się w północnej części Morza Czerwonego, pomiędzy półwyspami Arabskim i Synaj. Samolot transportowy C-130 Hercules spoczywał zatopiony na głębokości 18-20 m już od kilku lat. Z roku na rok coraz licznej porastały go miękkie koralowce.

Sztuczna rafa koralowa w Zatoce Akaba powstała, by częściowo odciążyć rafy koralowe Morza Czerwonego oraz stymulować wzrost koralowców i zwiększyć populację wodnego królestwa. Uszkodzenie wraku jest ogromną stratą nie tylko dla nurków, ale i dla morskiego ekosystemu.

dbze6l1

Pewnym jest, że natura rozpocznie na nowo proces kolonizacji wraku samolotu. Ucierpi jedynie estetyczna strona atrakcji, bo wrak został przez sztorm rozszarpany na części i nie wygląda już jak sztucznie zatopiona atrakcja, ale jakby rzeczywiście rozbił się w katastrofie lotniczej.

Źródło: "divers24.pl"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Spotkał diabła morskiego. Tego się nie spodziewał

dbze6l1

Podziel się opinią

Share

dbze6l1

dbze6l1