Trwa ładowanie...
d4bwgzd

Odkryto nieznaną dotąd rafę koralową. Naukowcy byli zdumieni tym, gdzie ją znaleźli

Wody Oceanu Atlantyckiego wciąż kryją w sobie wiele tajemnic. Kilka dni temu w Charleston, w okolicach Karoliny Południowej, naukowcy odkryli rafę koralową. Okazuje się, że to na pozór mało znaczące znalezisko zmieniło myślenie o tym, gdzie mogą żyć koralowce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odkryta rafa ma długość ponad 130 km
Odkryta rafa ma długość ponad 130 km (Shutterstock.com)
d4bwgzd

Naukowcy odkryli rafę ponad 250 km _*od wybrzeża miasta Charleston podczas badania głębinowych grzbietów i kopców, które znaleziono miesiąc wcześniej przez nurków. Badacze od dawna podejrzewali, że kopce zostały *_pokryte koralem. Rafa była w większości zbudowana z _ Lophelia_ – kamiennego koralu, który występuje najczęściej w głębokim morzu. Tego typu rafy zostały już wcześniej odkryte u wybrzeży Florydy i Północnej Karoliny, ale naukowcy nie spodziewali się ich tak daleko od brzegu i na tak sporej głębokości, wynoszącej ponad 800 m. Długość nieznanej dotąd rafy szacuje się na ok. 130 km.

Odkrycie było częścią projektu Deep Search, 15-dniowej ekspedycji mającej na celu zbieranie informacji na temat siedlisk głębinowych na środkowym i południowym Atlantyku. Próbki koralowców zebrano, każdy gatunek umieszczono w pojemniku, sfotografowano i podpisano numerem identyfikacyjnym. W dalszej kolejności zostaną poddane szczegółowej analizie w laboratoriach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bwgzd

Zobacz też: Niespodziewane odkrycie w Egipcie

d4bwgzd

Podziel się opinią

Share
d4bwgzd
d4bwgzd