Trwa ładowanie...

Tandeta, kicz i dobry humor. Tak linie lotnicze świętują Boże Narodzenie

W dniach poprzedzających Boże Narodzenie oraz Nowy Rok porty lotnicze notują wzmożony ruch, a przewoźnicy biją rekordy frekwencji. Jedna z amerykańskich linii lotniczych postanowiła zachęcić pasażerów, by ruszając w podróż na święta, mieli na sobie odpowiedni ubiór. Co się kryje pod tym hasłem?

Share
Tandeta, kicz i dobry humor. Tak linie lotnicze świętują Boże Narodzenie
Źródło: Instagram.com/ alaskaair
d3nfudi

Duch świąt Bożego Narodzenia unosi się pod koniec grudnia wszędzie – także nad portami lotniczymi. Jedne z amerykańskich linii lotniczych postanowiły sprawdzić, czy pasażerowie korzystający z ich oferty mają do siebie w tym wyjątkowym czasie dystans, a przy okazji poprawić humory swoim gościom.

Linie Alaska Airlines przygotowały niespodziankę dla tych, którzy w tym czasie ubiorą charakterystyczny, bożonarodzeniowy sweter, który dla niektórych jest ucieleśnieniem tandety. Tych, którzy zgodzili się wziąć udział w zabawie i przywdziali taki ubiór, czekała niespodzianka – możliwość nieodpłatnego skorzystania z bonusów przysługujących pasażerom z wykupioną opcją "priority" (m.in. pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu).

Taki prezent czekał na pasażerów linii Alaska Airlines 20 grudnia. To wyjątkowy dzień nie tylko ze względu na szczyt świątecznej gorączki, ale też celebrowany wówczas... Narodowy Dzień Brzydkiego Świątecznego Swetra. Obchodzony jest on każdego roku w trzeci piątek grudnia. Zasada jest prosta – tego dnia należy ubrać charakterystyczny świąteczny sweter, a potem podzielić się swoimi zdjęciami z rodziną i znajomymi, poprawiając im tym samym nastrój.

d3nfudi

Świątecznie, kiczowato i z humorem

Przedstawiciele linii lotniczych przyznali, że w ten sposób chcieli puścić oko do tych wszystkich, którzy są w tym czasie przytłoczeni i zdenerwowani od nadmiaru różnych bodźców oraz nieco zmęczeni przygotowaniami do świąt.

- Wiemy, że dla niektórych świąteczne podróże mogą być stresujące. To dlatego postanowiliśmy zadbać o to, by latanie z "weselszym przewoźnikiem" o tej porze roku zamieniło się w doświadczenie, które będzie dostarczać niekończącą się radość – powiedziała Natalie Bowman z linii Alaska Airlines.

Ale akcja miała być nie tylko ukłonem w stronę pasażerów. Włączyli się w nią także pracownicy firmy. Mało tego, przewoźnik pochwalił się nawet zaprojektowaniem swojego własnego, "brzydkiego" i ociekającego kiczem swetra z logo firmy, a przedstawiciele personelu pokładowego wzięli udział w sesji fotograficznej, paradując w takich niecodziennych strojach.

Boże Narodzenie w liniach lotniczych i na lotniskach

Ale celebrują nie tylko linie Alaska Airlines. W okresie świąt Bożego Narodzenia pracownicy portów lotniczych oraz personel pokładowy starają się na każdym kroku przypominać, że mamy do czynienia z porą świętowania. To szczególnie ważne m.in. w Australii, gdzie o tej porze roku panują zupełnie nieświąteczne temperatury. O nadchodzących świętach przypomina się tam na różne sposoby.

Np. pracownicy dokonujący odprawy pasażerów linii Virgin Australia przebrani są w stroje świętego Mikołaja. W wielu tamtejszych terminalach spotkać można zaś personel przebrany w idola wszystkich dzieci, rozdający czekoladki i cukierki. Na słodkie podarunki mogą liczyć też pasażerowie linii Quantas. W samolotach tego przewoźnika pobrzmiewa o tej porze roku relaksacyjna, świąteczna muzyka; są też bożonarodzeniowe dekoracje oraz specjalne menu.

d3nfudi

Świąteczne potrawy serwują w okresie świąt także m.in. linie Qatar Airways, Singapore Airlines, Lufthansa, British Airways czy Thai Airways.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Linie lotnicze wykorzystują lukę w prawie, żeby nie płacić odszkodowań

d3nfudi

Podziel się opinią

Share
d3nfudi
d3nfudi