Trwa ładowanie...

Tatry słowackie. Poszukiwania Polaka z tragicznym końcem

Słowaccy ratownicy odnaleźli w masywie Ciężkiego Szczytu ciało 39-letniego turysty z Polski. Mężczyzna w poniedziałek wyszedł w góry i nie wrócił.
Share
Tatry Słowackie (zdjęcie poglądowe)
Tatry Słowackie (zdjęcie poglądowe)Źródło: Getty Images
d1e6nbw

Słowaccy ratownicy górscy poinformowali, że w tym roku w słowackiej części Tatr zginęło już ośmiu Polaków. Jak podkreślają ratownicy Horskiej Zachrannej Służby, śmiertelne wypadki Polaków miały jeden wspólny mianownik – turyści zeszli z oznakowanego szlaku turystycznego na teren wspinaczkowy i przeważanie wędrowali samotnie.

Tatry słowackie - śmierć kolejnego Polaka

"W związku z rosnącą liczbą wypadków i śmiertelnych wypadków apelujemy, aby turyści nie lekceważyli wysokogórskiego terenu, nie schodzili z wyznaczonych szlaków oraz stosowali się do zaleceń ratowników" – napisali słowaccy ratownicy górscy.

d1e6nbw

Informacja o zaginięciu 39-latka dotarła do ratowników o północy z poniedziałku na wtorek. Turysta jeszcze około godz. 17 kontaktował się telefonicznie ze swoimi towarzyszami z informacją, że ma zamiar zdobyć Kogutek (2436 m n.p.m). Po zejściu wszyscy mieli się spotkać na Łysej Polanie. Ale on tam nie dotarł. Znajomi mężczyźni poinformowali więc ratowników.

Poszukiwania rozpoczęły się o świecie, po kilku godzinach ratownicy odnaleźli ciało poszukiwanego pod ścianą Ciężkiego Szczytu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Remont w prezencie - odcinek 4

d1e6nbw

Podziel się opinią

Share
d1e6nbw
d1e6nbw