Te miejsca w Europie przetrwają apokalipsę!
21 grudnia 2012 to data, na punkcie której oszalał cały świat. Czy przepowiednia Majów się sprawdzi? Niektórzy nie chcą ryzykować i już wybierają się do miejsc, które rzekomo mają ocaleć podczas apokalipsy. Zobacz, gdzie w Europie można przetrwać Armagedon.
21 grudnia 2012 to data, na punkcie której oszalał cały świat. Czy przepowiednia Majów się sprawdzi? Niektórzy nie chcą ryzykować i już wybierają się do miejsc, które rzekomo mają ocaleć podczas apokalipsy. Zobacz, gdzie w Europie można przetrwać Armagedon.
Cisternino w Apulii na południu w najbliższych 10 dniach może przeżyć prawdziwe oblężenie. Jak się okazuje ma być to bezpieczna oaza, gdzie można przetrwać koniec świata, zapowiadany na 21 grudnia. Już prawie wszystkie miejsca w hotelach są zarezerwowane, a miejscowi przygotowują się na najazd turystów. Burmistrz Cisternino Donato Baccaro w związku z pierwszymi już sygnałami oczekiwanego najazdu ludzi z wielu krajów powiedział włoskim mediom żartobliwie: "Miło mi, że na całym świecie mówi się o nas pozytywnie, jako o miejscu, gdzie można się uratować".
pw/if
Cisternino, Włochy
Tą bezpieczną włoską oazę miał wskazać indyjski jogin Babadżi. W kreowaniu takiego wizerunku miejscowości pomaga również jej niezwykła sceneria. Znajdują się tu trulli, czyli malownicze okrągłe domki ze stożkowatymi dachami z kamienia, występujące w niewielu miejscach w Apulii. Jest tu również mała aśrama dla uczniów mistrza medytacji, mieszcząca zaledwie 200 osób. Władze miasteczka przygotowały się także na ewentualność, że przepowiednia Majów może się nie sprawdzić. "Na pewno zorganizujemy coś specjalnego na 21 grudnia" - zapewnił burmistrz.
Sirince, Turcja
21 grudnia 2012 roku ma ocaleć także senna turecka wioska Sirince położona w pobliżu starożytnego Efezu. Według wierzeń to właśnie w tej liczącej 600 mieszkańców osadzie nastąpiło Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, dzięki czemu miejscowość emanuje niespotykanie dobrą energią. To właśnie ta aura ma oszczędzić Sirince podczas apokalipsy. "Niektórzy ludzie myślą, że tutejsza energia w jest bardzo silna. Wierzą, że zostaną przeniesieni w inną rzeczywistość kosmiczną" - tłumaczył jeden z mieszkańców Ilkan Gulgun.
Sirince, Turcja
W hotelach, które dysponują niewielką bazą 400 łóżek, jest już komplet. Właściciele twierdzą, że taka sytuacja zdarza się po raz pierwszy w sezonie zimowym. Lokalni przedsiębiorcy nie boją się końca świata i wietrzą jeszcze jeden związany z nim interes. Mianowicie Sirince znane jest również z nietypowego trunku, nazywanego tu "winem apokalipsy". Erkan Onoglu, jeden ze sklepikarzy już od kilku dni ma je w swojej ofercie. "Klientami są nie tylko przesądni ludzie wierzący w nadchodzący koniec świata, ale też zwykli turyści szukający niecodziennych wrażeń" - tłumaczy Onoglu.
Pic de Bugarach, Francja
Według niektórych koniec świata ma również przetrwać góra
nazywana także . Wznosi się na wysokość 1230 m n.p.m. i stanowi najwyższy punkt w regionie Corbières. Szczyt owiany jest wieloma legendami m.in. o Wizygotach, templariuszach, ukrytych skarbach, a także końcu świata. Miłośnicy ezoteryki i paranormalnych zjawisk twierdzą, że właśnie to miejsce przetrwa apokalipsę.
Pic de Bugarach, Francja
U stóp szczytu położona jest niewielka miejscowość licząca zaledwie 200 mieszkańców. Mer osady boi się, że już niedługo miejsce to przeżyje prawdziwy najazd turystów. Według niego może tu nawet przybyć do 20 tys. osób. W związku z tym francuskie władze podjęły decyzję o czasowym zamknięciu wzniesienia.
Rtanj, Serbia
Prawdziwy szturm turystów i osób wierzących w koniec świata przeżywa także góra Rtanj w Serbii. Według legendy szczyt wznoszący się na wysokość 1560 m n.p.m. kryje w sobie tajemniczą piramidę, której historia sięga tysięcy lat wstecz. Wzniesienie dodatkowo emituje dobrą energię, która właśnie może ocalić przed zagładą.
Rtanj, Serbia
Brytyjski pisarz fantastycznonaukowy Arthur C. Clarke, będący autorem książki „2001: Odyseja kosmiczna", na podstawie której powstał słynny film Kubricka o tym samym tytule, nazwał Rtanj pępkiem świata, które jest źródłem szczególnej energii. Tutejsze hotele już nie mają wolnych miejsc noclegowych, a chętnych na przetrwanie apokalipsy w tej części Europy z dnia na dzień robi się coraz więcej.
pw/if