Trwa ładowanie...
d2axxja

Terma Bania (Białka Tatrzańska)

Największe atrakcje
Terma Bania (Białka Tatrzańska)
Kraj
Region
d2axxja
Terma Bania do 2016 roku nosiła nazwę Terma Białka Shutterstock

Terma Bania to alternatywa dla tradycyjnego wypoczynku na stoku. Do 2016 roku nosiła nazwę Termy Białka.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska uchodzi za miejscowość turystyczną, która popularnością w polskich górach dorównuje takim hitom turystycznym, jak Zakopane. A może już dawno je prześcignęła?

Park wodny, SPA i zdrowotne właściwości termalne – wszystko to w okolicy pięknych Tatr oraz tuż przy największym ośrodku narciarskim w Polsce, czyli Kotelnicy, w centrum Białki Tatrzańskiej.

Wody geotermalne w Termie Bania

Wczasy na Podhalu kojarzą nam się z nartami, góralską kuchnią i kuligiem po pięknej trasie widokowej, a w rzeczywistości możemy wykąpać się w basenie wypełnionym wodą podgrzaną za pomocą energii geotermalnej z zawartością prozdrowotnych składników.

Wodę termalną o temperaturze, która przekracza 70 stopni Celsjusza, pozyskuje się tu ekologicznie ze źródła na głębokości 2,5 tysiąca metrów. Co znajduje się w wodzie termalnej tych okolic? W basenach kąpiemy się w wodzie z korzystną dla naszego organizmu zawartością siarczków, krzemionek, magnezu, wapnia i żelaza. Ilości mikroelementów są dostosowane do tego, aby kąpiele mogły tu brać dzieci, gdyż stopień mineralizacji jest niewielki.

Terma Bania dla dzieci i dorosłych

Aquaparki na stałe wpisały się w krajobraz górskich miast turystycznych. Już nie tylko narty i barwne kulturowo Podhale ściągają tu turystów. Komfortowe ośrodki narciarski konkurują tu z parkami wodnymi i termami o miano największej atrakcji.

Podhale to okolica stworzona do turystyki – atrakcja goni tu atrakcję, mamy do dyspozycji profesjonalną infrastrukturę turystyczną na światowym poziomie. W Termie Bania nie zabraknie nam niczego. Stosunkowo niedaleko stąd do Tatralandii na Słowacji.

Strefa Zabaw dla dzieci to w Termach Bania Duża sala zabaw z kolorowymi wiaderkami, jeżykami i całoroczne zjeżdżalnie cieszące się największą popularnością.

W obiekcie skorzystamy również z Saunarium ze strefą kontemplacji i wyciszenia oraz Strefy Relaksu z barem, restauracją i ofertą zabiegów pielęgnacyjnych i masaży. Na terenie obiektu możemy skorzystać też z oferty zabiegów fizjoterapeutycznych i pielęgnacyjnych.

Terma Bania zimą

Gorąca kąpiel to fantastyczna atrakcja po całym dniu na stoku. Obiekt Term Bania został skomponowany z myślą o zróżnicowanych potrzebach licznych turystów regionu Podhala. W Termach Bania funkcjonują strefy o różnych układach i... krajobrazie. Każda ze stref ma swoją część na zewnątrz budynku i wewnątrz niego. Zimą termy cieszą się równie dużym powodzeniem co latem. Baseny Termy Bania są napełnione wodą o temperaturze w granicach 37-38 stopni Celsjusza, czyli wymarzonej do długiej kąpieli po intensywnym dniu.

Terma Bania latem

Połączenie wypoczynku w wysokich górach z kąpielą w komfortowym basenie? Powierzchnia Termy to ponad 8,5 tysiąca metrów kwadratowych, z czego woda zajmuje ponad 1,3 tysiące metrów kwadratowych. Nowoczesne i stylowe, różnego rodzaju baseny zaspokoją każde potrzeby. Różne głębokości i temperatury, kształty i lokalizacje. Tu każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Terma Bania – jakie ceny?

Termy oferują szeroki wybór karnetów umożliwiających wstęp do konkretnych stref.

Na terenie Termy Bania nosimy na nadgarstku opaskę z transponderem, która "zbiera" nasze należności z kawiarni lub restauracji, tak aby nie było konieczności noszenia ze sobą gotówki. Należność regulujemy przed wyjściem.

2,5-godziny bilet wstępu do Strefy Zabawy dla osoby dorosłej w Termie Bania to 55 zł, dla dzieci do lat 13 - 35 zł. Dzieci do 104 cm wzrostu wchodzą za symboliczną złotówkę.

Saunarium i Strefę Relaksu w Termie Bania odwiedzimy za 59 zł za 3,5 godziny. W ofercie są też karnety OPEN na wszystkie obiekty, które wyniosą nas 129 zł i pozwolą na nielimitowany wstęp do wszystkich stref do godzin zamknięcia.

Terma Bania (Białka Tatrzańska)
Czas lotu / jazdy samochodem

Lot do Krakowa z Gdańska to 55 minut/samochodem z Warszawy 7 godzin

Strefa czasowa

UTC + 2 godz.

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

W zalezności od strefy i konkretnego punktu:
większość atrakcji na terenie Termy jest czynna do 22 od 10 rano.

Ceny biletów

Szeroki wybór biletów i karnetów na różne strefy:
- dzieci od 35 zł za wstęp na 2,5 godziny, dorośli - 45 zł
- karnet OPEN na wszystkie strefy 129 zł dorośli, 105 zł seniorzy

Orientacyjna odległość

472 kilometry od Warszawy

d2axxja
d2axxja
d2axxja
d2axxja