Trwa ładowanie...
diuvcs1

Terma Bania (Białka Tatrzańska)

Największe atrakcje
Terma Bania (Białka Tatrzańska)
Kraj
Region
Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Terma Bania to alternatywa dla tradycyjnego wypoczynku na stoku. Do 2016 roku nosiła nazwę Termy Białka.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Białka Tatrzańska uchodzi za miejscowość turystyczną, która popularnością w polskich górach dorównuje takim hitom turystycznym, jak Zakopane. A może już dawno je prześcignęła?

Park wodny, SPA i zdrowotne właściwości termalne – wszystko to w okolicy pięknych Tatr oraz tuż przy największym ośrodku narciarskim w Polsce, czyli Kotelnicy, w centrum Białki Tatrzańskiej.

Wody geotermalne w Termie Bania

Wczasy na Podhalu kojarzą nam się z nartami, góralską kuchnią i kuligiem po pięknej trasie widokowej, a w rzeczywistości możemy wykąpać się w basenie wypełnionym wodą podgrzaną za pomocą energii geotermalnej z zawartością prozdrowotnych składników.

Wodę termalną o temperaturze, która przekracza 70 stopni Celsjusza, pozyskuje się tu ekologicznie ze źródła na głębokości 2,5 tysiąca metrów. Co znajduje się w wodzie termalnej tych okolic? W basenach kąpiemy się w wodzie z korzystną dla naszego organizmu zawartością siarczków, krzemionek, magnezu, wapnia i żelaza. Ilości mikroelementów są dostosowane do tego, aby kąpiele mogły tu brać dzieci, gdyż stopień mineralizacji jest niewielki.

Terma Bania dla dzieci i dorosłych

Aquaparki na stałe wpisały się w krajobraz górskich miast turystycznych. Już nie tylko narty i barwne kulturowo Podhale ściągają tu turystów. Komfortowe ośrodki narciarski konkurują tu z parkami wodnymi i termami o miano największej atrakcji.

Podhale to okolica stworzona do turystyki – atrakcja goni tu atrakcję, mamy do dyspozycji profesjonalną infrastrukturę turystyczną na światowym poziomie. W Termie Bania nie zabraknie nam niczego. Stosunkowo niedaleko stąd do Tatralandii na Słowacji.

Strefa Zabaw dla dzieci to w Termach Bania Duża sala zabaw z kolorowymi wiaderkami, jeżykami i całoroczne zjeżdżalnie cieszące się największą popularnością.

W obiekcie skorzystamy również z Saunarium ze strefą kontemplacji i wyciszenia oraz Strefy Relaksu z barem, restauracją i ofertą zabiegów pielęgnacyjnych i masaży. Na terenie obiektu możemy skorzystać też z oferty zabiegów fizjoterapeutycznych i pielęgnacyjnych.

Terma Bania zimą

Gorąca kąpiel to fantastyczna atrakcja po całym dniu na stoku. Obiekt Term Bania został skomponowany z myślą o zróżnicowanych potrzebach licznych turystów regionu Podhala. W Termach Bania funkcjonują strefy o różnych układach i... krajobrazie. Każda ze stref ma swoją część na zewnątrz budynku i wewnątrz niego. Zimą termy cieszą się równie dużym powodzeniem co latem. Baseny Termy Bania są napełnione wodą o temperaturze w granicach 37-38 stopni Celsjusza, czyli wymarzonej do długiej kąpieli po intensywnym dniu.

Terma Bania latem

Połączenie wypoczynku w wysokich górach z kąpielą w komfortowym basenie? Powierzchnia Termy to ponad 8,5 tysiąca metrów kwadratowych, z czego woda zajmuje ponad 1,3 tysiące metrów kwadratowych. Nowoczesne i stylowe, różnego rodzaju baseny zaspokoją każde potrzeby. Różne głębokości i temperatury, kształty i lokalizacje. Tu każdy znajdzie miejsce dla siebie.

Terma Bania – jakie ceny?

Termy oferują szeroki wybór karnetów umożliwiających wstęp do konkretnych stref.

Na terenie Termy Bania nosimy na nadgarstku opaskę z transponderem, która "zbiera" nasze należności z kawiarni lub restauracji, tak aby nie było konieczności noszenia ze sobą gotówki. Należność regulujemy przed wyjściem.

2,5-godziny bilet wstępu do Strefy Zabawy dla osoby dorosłej w Termie Bania to 55 zł, dla dzieci do lat 13 - 35 zł. Dzieci do 104 cm wzrostu wchodzą za symboliczną złotówkę.

Saunarium i Strefę Relaksu w Termie Bania odwiedzimy za 59 zł za 3,5 godziny. W ofercie są też karnety OPEN na wszystkie obiekty, które wyniosą nas 129 zł i pozwolą na nielimitowany wstęp do wszystkich stref do godzin zamknięcia.

Terma Bania (Białka Tatrzańska)
Czas lotu / jazdy samochodem

Lot do Krakowa z Gdańska to 55 minut/samochodem z Warszawy 7 godzin

Strefa czasowa

UTC + 2 godz.

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

W zalezności od strefy i konkretnego punktu:
większość atrakcji na terenie Termy jest czynna do 22 od 10 rano.

Ceny biletów

Szeroki wybór biletów i karnetów na różne strefy:
- dzieci od 35 zł za wstęp na 2,5 godziny, dorośli - 45 zł
- karnet OPEN na wszystkie strefy 129 zł dorośli, 105 zł seniorzy

Orientacyjna odległość

472 kilometry od Warszawy

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diuvcs1
diuvcs1
diuvcs1