Trwa ładowanie...
d1jqrv0

Tokyo Tower

Największe atrakcje
Tokyo Tower
Kraj
Region
Pixabay.com
Źródło: Pixabay.com

Tokyo Tower ma charakterystyczny, czerwony kolor w celu podwyższenia bezpieczeństwa lotniczego okolicy. Jeśli skorzystasz z kilkuset schodów zamiast używać windy, po wejściu na taras widokowy otrzymasz ciekawie wydrukowany pamiątkowy certyfikat. Przy dobrej widoczności z poziomu specjalnego obserwatorium można dostrzec ośnieżone szczyty Świętej Góry Fuji, która znajduje się prawie 100 kilometrów od ścisłego centrum Tokio.

Tokyo Tower – historia

Tokyo Tower wzniesiono w latach 1957-1958 (otwarcie odbyło się 23. grudnia), wzorując się na paryskiej Wiezy Eiffla. Obiekt jest przede wszystkim wieżą telekomunikacyjną i radiową, wysoką na 333 metry. Przewyższa więc oryginał o 8 metrów. Architektem był Tachu Naito. Stalowa Tokyo Tower waży 4 tysiące ton – jej pierwowzór natomiast 7 tysięcy ton, a jej budowa pochłonęła łącznie aż 3 miliardy jenów. Tokyo Tower jest członkiem Światowej Federacji Wież.

Tokyo Tower jest wizytówką doskonale rozwiniętego miasta i kraju, często pokazywaną w licznych filmach fabularnych oraz kreskówkach. To symbol Japonii, która odrodziła się po tragicznej w skutkach drugiej wojnie światowej, do dziś nazywana „cudem gospodarczym” i stawiana jako historyczny przykład reszcie państwa.

Tokyo Tower – zwiedzanie

Wieża Tokijska to symbol stolicy Japonii, usytuowany w parku Shiba w dzielnicy Minato. Dokładny adres obiektu to 4-2-8 Shiba-Koen, Minato. Rocznie odwiedza ją ponad 2,5 miliona turystów.

Główne obserwatorium Tokyo Tower znajduje się na 150. metrze (dostępne dla zwiedzających w godzinach 9:00- 23:00, ostatnie wejście o 22:30), natomiast specjalne o 100 metrów wyżej (9:00- 21:30, a ostatnie wejście o 21:00). Oczekiwanie na wejście wynosi maksymalnie kwadrans. Przed wycieczką warto sprawdzić, czy winda, klatka schodowa albo któraś z przeszklonych platform widokowych nie są akurat w remoncie.

Tokyo Tower – cennik

Koszt wejścia do głównego obserwatorium Tokyo Tower wynosi:

  • 30,20 zł dla licealistów, studentów i osób dorosłych;
  • 17 zł dla uczniów szkół podstawowych i do około 16. roku życia;
  • 13,50 zł dla dzieci pomiędzy 4. a 6. rokiem życia.

Dzieci poniżej czterech lat wchodzą na teren Tokyo Tower bezpłatnie, oczywiście koniecznie z opiekunem.

Tokyo Tower – atrakcje

W podstawie Tokyo Tower usytuowano liczne atrakcje dla turystów, bardzo chętnie odwiedzane przez spragnionych rozrywki Japończyków w każdym wieku.

  • Tokyo One Piece Tower (pietra 1, 3, 4, 5) – park rozrywki. Bilet wstępu (kupiony z wyprzedzeniem) powyżej 19. roku życia kosztuje 101 złotych, a nabyty w dniu wejścia jest jedynie odrobinę droższy. Obejmuje interaktywny pokaz na żywo (o konkretnych godzinach), atrakcje oraz część płatnych usług. Bezpłatne wejście dla dzieci poniżej 3. roku życia.
  • Tokyo Tower Aquarium (FootTown 1F – pierwsze piętro wieży), otwarte od 10.30 do 19. Akwarium jest ogromne, uznawane za najlepsze na terenie Japonii. Znajduje się tu 50 tysięcy ryb 800 gatunków.
Tokyo Tower
Czas lotu / jazdy samochodem

12 h

Strefa czasowa

UTC±09:00

Waluta

Jen japoński (JPY) – 100 jenów = 3,36 zł

Ceny biletów

* 30,20 zł dla licealistów, studentów i osób dorosłych;
* 17 zł dla uczniów szkół podstawowych i do około 16. roku życia;
* 13,50 zł dla dzieci pomiędzy 4. a 6. rokiem życia;
* bezpłatnie dla szieci poniżej czterech lat.

Orientacyjna odległość

8595 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jqrv0
d1jqrv0
d1jqrv0