Trwa ładowanie...

Trwa ewakuacja zwierząt z Ukrainy. "Serce pęka"

Poznańskie zoo zadeklarowało pomoc dla zoo w Kijowie oraz przyjęcie zwierząt ewakuowanych z Ukrainy. Ich transport przebiega jednak w wyjątkowo trudnych warunkach. "Noc spędziliśmy obawiając się najgorszego" - czytamy w poście udostępnionym na profilu poznańskiego zoo na Facebooku.

Zwierzęta ewakuowane z Ukrainy mają trafić do poznańskiego zoo Zwierzęta ewakuowane z Ukrainy mają trafić do poznańskiego zoo Źródło: Facebook.com, fot: Zoo Poznań Official Site
d2nqh7b
d2nqh7b

Wojna to dramat nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - szczególnie tych żyjących w niewoli. W związku z atakiem na Ukrainę i ostrzeliwaniem Kijowa przez rosyjskie wojska, poznańskie zoo wyraziło gotowość do pomocy oraz ewakuacji zwierząt z tamtejszego ogrodu zoologicznego.

Zwierzęta przebywają trudną drogę z Ukrainy do Polski

Transport zwierząt nie przebiega jednak bez problemów, a pracownicy poznańskiego zoo poinformowali we wtorek 1 marca na Facebooku o swoich obawach względem ich bezpieczeństwa. Auto przewożące zwierzęta napotkało rosyjskich żołnierzy.

"Traciliśmy już nadzieję... wczoraj ok. godz. 18 otrzymaliśmy tragiczne wieści, że transport zwierząt, na który czekamy na polskiej granicy, został otoczony przez rosyjskie czołgi. Noc spędziliśmy czekając na wieści, obawiając się najgorszego. Dzisiaj stał się cud! Obrońcy Kijowa przeprowadzili transport przez linię okupanta. Jadą do nas!" - czytamy w poście opublikowanym na profilu poznańskiego zoo na Facebooku.

d2nqh7b

"Jeszcze żyją" - pracownicy poznańskiego zoo czekają przy granicy

Kilka godzin temu pracownicy zoo opublikowali kolejny wpis, o tym, że z niepokojem czekają na zwierzęta przy granicy. "Transport przemierza Ukrainę nadkładając drogi, żeby ominąć strefy intensywnego bombardowania i ostrzału. Nadal żyją, czekamy w ogromnym stresie" - czytamy.

"Ufam i wierzę, że szczęśliwie i bezpiecznie przybędziecie ze zwierzętami. Dziękuję bardzo za odwagę w tym trudnym i niebezpiecznym czasie", "Oby udało się pomóc i uratować wszystkie zwierzęta"Serce pęka", "Kiedyś będą o tym książki pisać" - czytamy w komentarzach pod postami poznańskiego zoo.

Groźby Putina bez pokrycia? "Nikt wokół tego nie wykonuje"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2nqh7b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2nqh7b