Trwa ładowanie...
drrg0ag

Turyści na wyspie bez telefonów. Szalony pomysł Brytyjczyków

Przeżyjesz wakacje bez smartfona? Wymieniłbyś go na staroświecką mapę, aparat i pocztówki? Odwiedzając wyspę Man, możesz przeżyć "detoks cyfrowy". Ten szalony pomysł realizowany jest w ramach nowej cyfrowej inicjatywy detoksykacyjnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamiast patrzeć an świat przez pryzmat telefonu, powinniśmy w pełni cieszyć się wakacjami
Zamiast patrzeć an świat przez pryzmat telefonu, powinniśmy w pełni cieszyć się wakacjami (Shutterstock.com)
drrg0ag

Turyści biorący udział w programie "Visit Isle of Man" będą poproszeni o zablokowanie swoich telefonów na czas pobytu na wyspie. W zamian za to otrzymają od organizatorów tzw. "Phonebox", czyli skrzynkę, w której znajdą przydatne "analogowe przedmioty". Wśród nich m.in. przewodnik po wyspie, książeczki do identyfikacji ptaków i roślin, wybór lornetek i lup, dziennik podróży oraz paczka kart do gry.

Permanentne uczestnictwo w przestrzeni wirtualnej sprawia, że nie możemy w pełni cieszyć się wakacjami. Organizatorzy liczą, że przyjezdni po wylogowaniu się ze świata cyfrowego będą świadomie spędzać czas na ponownym łączeniu się z naturą i bliskimi.

drrg0ag

- Chcemy zachęcić naszych gości do odłączenia się, wyłączenia telefonów i zrezygnowania z cyfrowych rozrywek. Pragniemy, by wczasowicze w pełni oderwali się od pracy i mediów społecznościowych, by lepiej skoncentrować się na doświadczaniu rzeczywistości – tłumaczy Angela Byrne, szefowa Visit Isle of Man.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Malta - wyspa niezwykła

drrg0ag

Podziel się opinią

Share
drrg0ag
drrg0ag