Trwa ładowanie...
d1iqrll

Turysta uderzony przez strażnika na lotnisku. Rząd za niego przeprasza

Do sieci trafiło nagranie na którym widać, jak turysta z Chin zostaje uderzony pięścią w twarz przez strażnika na lotnisku w Bangkoku. Incydent wywołał skandal, a rząd Tajlandii musiał się z niego tłumaczyć. Pracownik został natychmiast zwolniony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rządowi Tajlandii zależy, aby chińscy turyści wciąż chętnie odwiedzali ten kraj
Rządowi Tajlandii zależy, aby chińscy turyści wciąż chętnie odwiedzali ten kraj (Youtube.com)
d1iqrll

Wideo przedstawia incydent do którego doszło *27 września *na lotnisku Don Mueang w Bangkoku. Pracownik lotniska przez krótką chwilę szarpie się z chińskim turystą, a potem uderza go w twarz. Mężczyzna nie mógł przedstawić dokumentów potwierdzających jego zakwaterowanie w Tajlandii i odmówił przewiezienia go do aresztu. Strażnik postanowił sam rozprawić się z nieposłusznym turystą i wymierzył mu karny cios.

Premier Tajlandii stwierdził, że nawet jeśli mężczyzna zachowywał się nieadekwatnie do sytuacji i nie chciał wykonywać poleceń strażników, to mimo wszystko pracownicy lotniska powinni potraktować go zgodnie z międzynarodowymi zasadami. Żaden z nich nie powieniemn go bić. W związku z zaistniałą sytuacją dwóch starszych pracowników lotniska zostało zawieszonych, a mężczyznę, który uderzył turystę zwolniono.

d1iqrll

Chińczycy są najliczniejszą grupą turystów w Tajlandii. Stanowią ok. jednej czwartej z 35 milionów podróżnych odwiedzających ten kraj w ciągu roku. Katastrofa żeglarska do której doszło w lipcu na popularnej wyspie Phuket spowodowała gwałtowny spadek liczby odwiedzin przez turystów z tego państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak odśnieża się lotnisko

d1iqrll

Podziel się opinią

Share

d1iqrll

d1iqrll