Trwa ładowanie...
d1cf3aa

Turystka z Węgier zginęła w Tatrach

Węgierska turystka zginęła w Tatrach - pod Zawratem od strony Hali Gąsienicowej. Ratownicy znoszą ofiarę wypadku w kierunku Murowańca. Użycie śmigłowca z powodu silnego wiatru jest niemożliwe.

Share
d1cf3aa

_ Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej poślizgnięcie i upadek z dużej wysokości _ - poinformował dyżurny ratownik TOPR Piotr Bednarz.

Śmigłowiec wywiózł grupę ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w rejon wypadku i zabrał dwóch poszkodowanych Węgrów do zakopiańskiego szpitala. Nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń.

Kolejny lot śmigłowca nie powiódł się, ponieważ w górach wzmógł się wiatr.

Ratownicy udzielili pomocy również trzem innym Węgrom, którzy wspólnie wędrowali po Tatrach; sprowadzili ich z trudnego terenu.

d1cf3aa

Przełęcz Zawrat to jeden z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych szlaków w Tatrach Wysokich. Co roku dochodzi tu do kilku śmiertelnych wypadków.

W wyższych partiach Tatr warunki do uprawiania turystyki są trudne. W partiach graniowych i szczytowych szlaki przykryte są cienką warstwą śniegu, a w wielu miejscach, szczególnie po północnej stronie i w miejscach zacienionych są oblodzone i śliskie. Dodatkowym utrudnieniem jest wiejący wiatr halny.

d1cf3aa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cf3aa
d1cf3aa