Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Turystka z Węgier zginęła w Tatrach

Węgierska turystka zginęła w Tatrach - pod Zawratem od strony Hali Gąsienicowej. Ratownicy znoszą ofiarę wypadku w kierunku Murowańca. Użycie śmigłowca z powodu silnego wiatru jest niemożliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

_ Przyczyną wypadku było najprawdopodobniej poślizgnięcie i upadek z dużej wysokości _ - poinformował dyżurny ratownik TOPR Piotr Bednarz.

Śmigłowiec wywiózł grupę ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w rejon wypadku i zabrał dwóch poszkodowanych Węgrów do zakopiańskiego szpitala. Nie odnieśli oni poważniejszych obrażeń.

Kolejny lot śmigłowca nie powiódł się, ponieważ w górach wzmógł się wiatr.

Qaqwqwrqw

Ratownicy udzielili pomocy również trzem innym Węgrom, którzy wspólnie wędrowali po Tatrach; sprowadzili ich z trudnego terenu.

Przełęcz Zawrat to jeden z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych szlaków w Tatrach Wysokich. Co roku dochodzi tu do kilku śmiertelnych wypadków.

W wyższych partiach Tatr warunki do uprawiania turystyki są trudne. W partiach graniowych i szczytowych szlaki przykryte są cienką warstwą śniegu, a w wielu miejscach, szczególnie po północnej stronie i w miejscach zacienionych są oblodzone i śliskie. Dodatkowym utrudnieniem jest wiejący wiatr halny.

Polub WP Turystyka
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw