Trwa ładowanie...

USA. Mężczyzna chciał ugotować kurczaka w gorących źródłach Yellowstone

Turysta z Idaho na długo zapamięta wycieczkę do parku Yellowstone. Wraz z rodziną wszedł na wyłączony teren parku i chciał w gorących źródłach ugotować kurczaki. Został za to srogo ukarany.

Przebywanie w pobliżu gorących źródeł może skończyć się poparzeniami Przebywanie w pobliżu gorących źródeł może skończyć się poparzeniami
dz84u74
dz84u74

Strażnicy parku otrzymali 7 sierpnia informację o tym, że grupa 10 osób, w tym dziecko, wędrowała w kierunku Shoshone Geyser Basin z garnkami. Gdy dotarli na miejsce, kurczaki były już w workach do gotowania i znajdowały się w gorących źródłach.

Jak czytamy na portalu travelandleisure.com, właśnie do mediów trafiła informacja, że mężczyzna z Idaho Falls, będzie odbywał za ten występek karę dwuletniego dozoru sądowego oraz otrzyma zakaz odwiedzenia w tym czasie parku Yellowstone. Dodatkowo sąd nakazał mu zapłacić grzywnę w wysokości 600 dolarów.

Turyści nie przestrzegają zasad Yellowstone

Yellowstone to najstarszy park narodowy na świecie. Na jego terenie znajdziemy słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, czy wodospady. Park wypełniony jest promenadami i szlakami, dzięki którym turyści mogą podziwiać naturalne piękno ziemi.

Podróżowanie poza wyznaczone obszary lub umieszczanie czegokolwiek w obiektach termicznych jest niezgodne z zasadami parku. Środki prewencyjne mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa odwiedzającym. Woda w gorących źródłach może powodować nawet śmiertelne poparzenia.

Władze Yellowstone donoszą o nawet 20 osobach, które zmarły w wyniku poparzeń, do których doszło po wejściu do gorących źródeł lub wpadnięciu do nich. Mimo rozmieszczonych w całym parku znaków ostrzegawczych odwiedzający i tak łamią zasady i narażają życie.

dz84u74

Źródło: travelandleisure.com

Wypuścili 100 bizonów na wolność. Nagranie to hit w sieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dz84u74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dz84u74