Trwa ładowanie...
d2q9lqo

Reporter uciekł przed stadem bizonów. Schował się w bagażniku

Deion Broxton z NBC Montana prowadził na żywo relację z Parku Narodowego Yellowstone, gdy nagle zauważył stado zbliżających się bizonów. Jego reakcję można zobaczyć na wideo udostępnionym w sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dorosły byk może ważyć więcej niż tonę
Dorosły byk może ważyć więcej niż tonę (iStock.com, Fot: SeanXu)
d2q9lqo

Park Narodowy Yellowstone jest zamknięty z powodu pandemii koronawirusa. Dziennikarz nadawał z tego miejsca, gdy nagle przeszkodziło mu stado zwierząt.

Wideo hitem sieci

Jego reakcję można było zobaczyć w telewizji, a teraz dostępna jest oczywiście w mediach społecznościowych. Na filmie nie widać zwierząt, ale historia opowiada się sama. "O mój Boże. O mój Boże" - mówi reporter. - "Och nie, nie zadzieram z tobą". Następnie po prostu znika sprzed kamery, zabiera ją i chowa się w bagażniku.

Pod postem dziennikarz umieścił wideo, na którym nagrał kiedyś pasące się bizony z dystansu - były ogromne, więc faktycznie miał się czego bać.

d2q9lqo

"Reporter udzielił wszystkim nieoczekiwanej lekcji dystansu społecznego" - żartobliwie opisuje sytuację CNN. Po opublikowaniu wideo w sieci internauci natychmiast zaczęli pisać, że tak powinno się teraz reagować na kaszlących ludzi w sklepach spożywczych lub w pracy.

Zachować dystans

Park Narodowy Yellowstone napisał na Twitterze, że jest to doskonały przykład tego, jak zareagować na dziką przyrodę, i podziękował Broxtonowi za odpowiedzialne zachowanie.

National Park Service udostępnił grafikę, na której widać, jaki dystans ludzie powinni zachować z dala od dzikiej przyrody i siebie nawzajem.

Bizon amerykański

Yellowstone jest jedynym miejscem w kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, gdzie przetrwała populacja dzikich bizonów. Bizon amerykański jest największym zwierzęciem lądowym w tym kraju, a dorosły samiec może ważyć więcej niż tonę.

d2q9lqo

Jak podaje, National Parks Service bizon może biec nawet z prędkością do 40 mil (64 km) na godzinę.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Atak bizona

d2q9lqo

Podziel się opinią

Share
d2q9lqo
d2q9lqo