Trwa ładowanie...
d137hg7

USA otworzy granice? Polska na liście 29 krajów

Władze Stanów Zjednoczonych przygotowują się do ponownego otwarcia granic dla obywateli 29 krajów. Na decyzję rządu naciskają m.in. amerykańskie linie lotnicze, które notują wielkie straty. Na liście państw, z których będzie można podróżować do Stanów jest także Polska.
Share
Nowy Jork, zdjęcie ilustracyjne
Nowy Jork, zdjęcie ilustracyjne Źródło: 123RF
d137hg7

Biały dom poważnie rozważa ponowne otwarcie granic dla osób podróżujących z 29 krajów. Na liście państw, z których podróżni mogliby przyjechać do USA, znajdują się wszystkie kraje strefy Schengen, a więc i Polska. Argumentem przeciwko otwarciu granic może być fakt, że część europejskich krajów nie będzie mogło odwdzięczyć się tym samym.

Dla Polski ta decyzja oznaczałaby, że będzie można swobodnie wybrać się na urlop do USA. Zgodnie z obecnym rozporządzeniem loty z lotnisk położonych na terytorium stanów Illinois i Nowy Jork do Polski są dozwolone.

Choć prezydent Donald Trump nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, to zgodnie z doniesieniami agencji Reuters, otwarcie granic poparł już specjalny zespół ds. walki z pandemią oraz agencje rządowe, które zajmują się ochroną zdrowia. Póki co nie ma jeszcze informacji, jakie warunki będą musieli spełnić podróżni, chcący wjechać do USA.

d137hg7

Granice USA zamknięte od marca

Zakaz wjazdu krajów strefy Schengen został wprowadzony w połowie marca i, mimo nielicznych wyjątków, trwa do dziś. Ograniczenie dotyczy wszystkich obywateli krajów innych niż USA, którzy w ciągu 14 dni poprzedzających podróż do Stanów Zjednoczonych przebywali na terenie któregokolwiek z tych krajów.

Źródło: Reuters, Fly4free

d137hg7

Walka na rykowisku. Niesamowite nagranie z Tatrzańskiego Parku Narodowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d137hg7

Podziel się opinią

Share
d137hg7
d137hg7