Trwa ładowanie...

Uzbekistan zachęca turystów. W razie zarażenia wypłaci kilkanaście tysięcy zł odszkodowania

W dobie pandemii walka o turystów jest jeszcze bardziej zacięta niż zazwyczaj. Władze Uzbekistanu przekonują, że u nich jest bezpiecznie i oferują ewentualne odszkodowanie.
Share
Uzbekistan przyciąga niesamowitą architekturą
Uzbekistan przyciąga niesamowitą architekturą Źródło: Getty Images
d1izdm1

W ostatnich latach Uzbekistan zyskiwał coraz większą popularność wśród turystów znudzonych odwiedzaniem popularnych miejsc w Europie południowo-zachodniej. Z Polski do Uzbekistanu można dolecieć bezpośrednio samolotem. Teraz władze kraju stwierdziły, że przygotują atrakcyjną ofertę dla wszystkich, którzy planują podróże w najbliższych miesiącach.

Uzbekistan walczy o turystę

Obecnie w tym kraju jest ponad 7 tysięcy zarażonych koronawirusem. Jeśli zagraniczny turysta przyleci do Uzbekistanu i na terenie tego kraju zachoruje na Covid-19, to będzie miał zagwarantowaną wypłatę odszkodowania. Rekompensata w wysokości 3 USD, czyli prawie 12 tysięcy złotych może skusić niejedną osobę.

d1izdm1

Niestety w zapisach są pewne haczyki. Odszkodowanie będzie przysługiwało wyłącznie turystom, którzy przyjadą w ramach wyjazdu grupowego i będą korzystać z wycieczek lokalnych organizatorów. Władze kraju doszły do wniosku, że indywidualnym turystom nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa na takim samym poziomie, jak w przypadku zorganizowanych przyjazdów grupowych.

Uzbekistan to kolejny kraj, który wychodzi naprzeciw turysty w dobie pandemii. Niedawno władze Cypru ogłosiły, że w przypadku zarażenia na terenie ich kraju będą pokrywać koszty leczenia oraz sfinansują koszty pobytu w tym czasie.

Dziecko celebrytki regularnie podróżuje samolotami. Paulina Górska wyjaśnia, dlaczego mama nie powinna się tym chwalić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1izdm1

Podziel się opinią

Share
d1izdm1
d1izdm1