Trwa ładowanie...

W 2018 r. możemy spodziewać się aż 6 długich weekendów! Warto zaplanować urlop już teraz

Dni wolne od pracy zawsze wzbudzają wiele emocji, ponieważ dzięki nim możemy pozwolić sobie na nieco dłuższy wypoczynek, bez korzystania z urlopu. Przy odpowiednim zaplanowaniu, w 2018 r. pracownicy będą mieć aż 6 długich weekendów. Pierwszy z nich przypadnie na początku roku.

W 2018 r. możemy spodziewać się aż 6 długich weekendów! Warto zaplanować urlop już terazŹródło: Shutterstock.com
d83xniq
d83xniq

Jak wynika z kalendarza, w 2018 r. będzie aż 114 dni wolnych od pracy, w tym 13 dni świątecznych, z czego 9 przypadnie w ciągu tygodnia, a 4 w weekendy. Dlatego jeśli ktoś lubi z góry planować wyjazdy, warto zacząć robić to już teraz.

Kiedy możemy spodziewać się długich weekendów?

Pierwszy długi weekend przypadnie na przełomie roku 2017 i 2018. Dzień wolny od pracy to Nowy Rok, który w 2018 r. będziemy celebrować (albo odsypiać) w poniedziałek. To oznacza, że skorzystamy z 3 dni wolnego - od soboty 30 grudnia do 1 stycznia. Następne, 3-dniowe wolne nadarzy się na początku kwietnia. W 2018 r. Wielkanoc przypada w dniach 1-2 kwietnia (niedziela i poniedziałek).

Okazja na skorzystanie z ponad tygodniowego wypoczynku będzie możliwa w długi weekend majowy. Wolne od pracy to 1 (wtorek) i 3 (czwartek) maja. Jeśli wykorzystamy 3 dni urlopu wypoczynkowego - w poniedziałek 30 kwietnia, środę 2 maja i piątek 4 maja, będziemy mogli udać się aż na 9-dniowy urlop.

Do kolejnego wolnego trzeba będzie poczekać do Bożego Ciała, które przypadnie w czwartek 31 maja. Biorąc dzień urlopu, w piątek 1 czerwca, możemy wypoczywać przez 4 dni. Dwa miesiące później, w środę 15 sierpnia, będą tego samego dnia Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Biorąc wolne 13 i 14 sierpnia lub 16 i 17 sierpnia, będziemy mogli cieszyć się aż 5 dniami wolnymi.

Dni wolne od pracy. Polska a Europa

Kolejny długi weekend w 2018 r. nadarzy się w czwartek 1 listopada za sprawą Wszystkich Świętych. Wykorzystując 1 dzień urlopu wypoczynkowego w piątek 2 listopada będziemy mogli wypoczywać 4 dni.

d83xniq

Na ostatni, a jednocześnie drugi tak długi weekend w 2018 r. będziemy mogli liczyć podczas świąt Bożego Narodzenia. W 2018 r. Wigilia przypada w poniedziałek, a pierwszy i drugi dzień świąt (25-26 grudnia) we wtorek i środę. Biorąc urlop w poniedziałek, czwartek i piątek (24, 27 i 28 grudnia), możemy zaplanować sobie aż 9-dniowy urlop.

Jeden dodatkowy dzień wolny

W 2018 r. święto Trzech Króli przypadnie w sobotę, co oznacza, że pracownicy zyskają dodatkowy dzień wolny z tego tytułu. Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godz.

d83xniq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d83xniq