Trwa ładowanie...
d3bchcd

W Europie powstanie nowa tania linia lotnicza

Projekt ma się nazywać Boost i być lepszy od Ryanaira i Wizzaira. Jego premiera jest planowana na początek sezonu zimowego 2017/2018.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Europie powstanie nowa tania linia lotnicza
(Shutterstock.com, Fot: Muellek Josef)
d3bchcd

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy kochają podróżować. Grupa Air France-KLM na spotkaniu z inwestorami poinformowała o zamiarze wprowadzenia na rynek nowej niskokosztowej linii lotniczej. Francusko-holenderski przewoźnik ma konkurować z innymi tanimi liniami (jak Ryanair, Wizz Air, easyJet czy Norwegian), przy czym skupi się przede wszystkim na długich trasach i kierunkach azjatyckich..

    Shutterstock.com

O ile bowiem niskokosztowi przewoźnicy bardzo rozbudowali siatkę połączeń wewnątrz Europy, o tyle na dalekich dystansach rynek jest zdominowany przez tradycyjne linie. I nieczęsto podróżni mają szanse zapolować na tanie połączenia. Zwłaszcza, jeśli chcą lecieć do z Europy do Azji *– w tym przypadku na niebie „rządzą” przede wszystkim przewoźnicy arabscy. Wyjątkiem jest tu Norwegian, oferujący obecnie *tanie loty do Bangkoku.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele grupy Air France-KLM, niskie ceny biletów mają być rezultatem znaczącego ograniczenia bezpłatnej oferty na pokładzie oraz obniżenia do minimum kosztów cateringu i obsługi naziemnej. Nowa linia lotnicza pod nazwą Boost ma wystartować jeszcze w tym roku, na początku sezonu zimowego. Flota będzie się składać z 18 Airbusów A320 i A321 oraz 10 Airbusów A340 i A350, które mają zostać wprowadzone stopniowo do 2021 r.

d3bchcd

Podziel się opinią

Share

d3bchcd

d3bchcd