Trwa ładowanie...
d3n01t7

W Warszawie powstaje osiedle przyszłości. Zielony projekt przyciąga uwagę

W sąsiedztwie Lasu Kabackiego, na działce u zbiegu al. Komisji Edukacji Narodowej i ul. Wąwozowej powstanie koncepcyjne osiedle, zaprojektowane przez dwa polskie biura architektoniczne. Oto czym będzie się wyróżniać nowe miejsce na mapie stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizualizacja nowego osiedla na Kabatach
Wizualizacja nowego osiedla na Kabatach (Echo Investment)
d3n01t7

Koncepcja przygotowana przez biura WWAA i MOFO Architekci zaciekawi wiele osób, które poszukują w Warszawie nowego mieszkania. - Kabaty są rodzinne, przyjazne i zielone, więc wszystkie te cechy uwzględniliśmy w naszej koncepcji. Chcemy, by było to lokalne centrum spotkań, przyjazna przestrzeń miejska, służąca sąsiadom i nowym mieszkańcom Kabat – mówi Marcin Materny z firmy Echo Investment, która stoi za budową osiedla.

Nowe osiedle ma sprzyjać nawiązywaniu sąsiedzkich relacji. Jak wyjaśnia "magazyn WhiteMAD", projekt zakłada budowę parku – ogrodu na skarpie. Ciekawie zapowiadają się budynki mieszkalne, które architekci planują podnieść na filarach, co ułatwi mieszkańcom spacery na pobliski skwer przy ul. Sępa Sarzyńskiego. Tuż przy stacji metra ma powstać Plac Kabacki – miejsce spotkań z kawiarniami, ogródkami restauracyjnymi, zielenią, fontannami i miejskimi meblami do odpoczynku.

Wizualizacja nowego osiedla na Kabatach
Wizualizacja nowego osiedla na Kabatach

Sercem projektu będzie całoroczna oranżeria, czynna niezależnie od pogody. W wypełnionej roślinami konstrukcji odbywać się będą wydarzenia kulturalne i otwarte warsztaty. Komponentem wielofunkcyjnej mieszanki, jaka wypełni to miejsce, będą również usługi i handel – skupiające się przede wszystkim w obrębie podziemnego pasażu, połączonego ze stacją metra Kabaty.

d3n01t7

Inwestycja powstanie z myślą o pieszych i rowerzystach, ruch samochodów poprowadzony zostanie pod ziemią. Jednak trzeba przyznać, że zgromadzenie tak wielu funkcji w jednym miejscu sprawi, że opuszczanie dzielnicy w wielu sytuacjach nie będzie potrzebne.

Źródło: Magazyn WhiteMAD

Deceuninck w programie Remont w prezencie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3n01t7

Podziel się opinią

Share
d3n01t7
d3n01t7