Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Rzeszów. W centrum miasta powstaje jeden z najwyższych budynków mieszkalnych w Polsce

Do grona miast w Polsce, posiadających wieżowce, niebawem dołączy stolica Podkarpacia. Powstaje w niej Olszynki Park - nowy kompleks, w którym będą dominować dwie wieże z apartamentami. Budowa już trwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olszynki Park - nowa inwestycja APK Development (wizualizacja)
Olszynki Park - nowa inwestycja APK Development (wizualizacja) (ST Architekci)

Od dawna mówiło się, że APK Development - jeden z największych deweloperów w Rzeszowie - zamierza zbudować wieżowce, które będą dominować w panoramie miasta. Informacja ta została ostatecznie potwierdzona jesienią br.

Biuro architektoniczne ST Architekci zaprojektowało kompleks składający się łącznie z czterech części. Pierwsza to licząca 161 m wysokości wieża, posiadająca 36 pięter. Jej wysokość liczona jest tutaj z masztami i iglicami. Niższy będzie sąsiedni budynek, którego wysokość wyniesie 78 m. Dewelopera napawa duma, że mierzący ponad 160 m obiekt będzie trzecim najwyższym budynkiem mieszkalnym w kraju i jedenastym w Europie. Wyższe w Polsce są tylko Sky Tower we Wrocławiu (212 m) i Złota 44 w Warszawie (192 m).

Olszynki Park - nowa inwestycja APK Development (wizualizacja)
Olszynki Park - nowa inwestycja APK Development (wizualizacja)

Olszynki Park w Rzeszowie – co się w nim znajdzie?

W obu wieżowcach znajdą się 292 apartamenty. Największe będą miały nawet do 300 mkw. Pierwsi chętni do zamieszkania już się znaleźli. Ile zapłacą? Od 8 do 10 tys. zł za mkw. Jak wyjaśnia "Gazeta Wyborcza", powstanie także zespół handlowo-usługowy, tworzący pierzeję placu Grotowskiego naprzeciwko ściany frontowej budynku Filharmonii Rzeszowskiej, a także zespół handlowo-usługowy wzdłuż Trasy Zamkowej.

Pomiędzy mostem Zamkowym a budynkami Olszynki Park powstaną wielopoziomowe parkingi. Na przedpolu budynków będzie się znajdował plac, który ma służyć jako publiczne miejsce spotkań.

Olszynki Park - nowa inwestycja APK Development (wizualizacja) ST Architekci
Olszynki Park - nowa inwestycja APK Development (wizualizacja) (ST Architekci)

Budynki powstają w ścisłym centrum Rzeszowa, przy parku Olszynki i ul. Szopena i Kilara, blisko Wisłoka. Mieszkańców zastanawia, jak będzie wyglądać elewacja budynków Olszynki Park. Ma być wykonana m.in. z aluminium oraz specjalnej okładziny, która jest stosowana do wykończenia laboratoriów. Budowa kompleksu już trwa. Oddanie do użytku planowane jest w 2023 r.

Slot

Źródło: Gazeta Wyborcza

Remont w Prezencie - fragment odcinka nr 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot