Trwa ładowanie...
d1ot9ra

Wakacje 2020. Kampery i przyczepy urlopowym hitem w Polsce

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała wielu osobom plany wakacyjne. Nie oznacza to jednak, że Polacy zamierzają rezygnować z wczasów. Widać to po masowej rezerwacji m.in. kamperów i przyczep kempingowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Turystyka karawaningowa zawsze miała pasjonatów, ale teraz to istne szaleństwo"
"Turystyka karawaningowa zawsze miała pasjonatów, ale teraz to istne szaleństwo" (Getty Images)
d1ot9ra

"Karawaning" jest ciekawą formą spędzania wakacji, choć nigdy nie cieszył się w Polsce tak dużą popularnością, jak w Niemczech czy we Włoszech. Trochę inaczej sytuacja przedstawiała się w przypadku przyczep kempingowych, które robiły furorę w latach 90., a w ostatnich dwóch dekadach interesowało się nimi coraz mniej turystów.

Jednak epidemia koronawirusa i poszukiwanie rozwiązań dotyczących bezpiecznych wakacji sprawiły, że Polacy w pewnym stopniu zmienili swoje preferencje urlopowe. Okazuje się, że w tym roku to właśnie kamper i przyczepa kempingowa będą hitami wakacji.

Jak wyjaśnia "Gazeta Wyborcza", wypożyczalnie tego typu pojazdów jeszcze nigdy nie przeżywały takiego oblężenia. Ich właściciele nie wyrabiają się z zamówieniami, a wiele z nich ma już rezerwacje na cały sezon.

d1ot9ra

Kamper i przyczepa kempingowa – świetny pomysł na wakacje

- Turystyka karawaningowa zawsze miała pasjonatów, ale teraz to istne szaleństwo. Ludziom najbardziej podoba się, że mają swój własny domek na kółkach, który mogą zaparkować na łonie natury. Są samowystarczalni i nie muszą się bać wirusa, bo mają ze sobą własne sztućce, naczynia, pościel, ręczniki. Sami przygotowują posiłki, są niezależni – wyjaśnia gazecie Dariusz Jajko, wiceprezes Polskiego Związku Motorowego.

Gazeta zauważa, że już zaczyna brakować miejsc na najpopularniejszych kempingach. - Ale czy wszyscy musimy jechać akurat na Hel czy do Władysławowa? Szukałbym raczej mniej oczywistych miejsc. To szansa na uniknięcie wielkich skupisk ludzi – radzi Jajko.

d1ot9ra

Ile kosztuje wynajem kampera lub przyczepy?

To zależy od kilku czynników: sezonowości, czasu wynajmu, wielkości pojazdu lub przyczepy czy stopnia zaawansowania. Koszt wynajmu kampera to najczęściej ok. 500-600 zł za dobę. W wakacje będzie najdrożej, a nawet 150 zł dziennie możemy zaoszczędzić, jeśli zdecydujemy się na rezerwację w październiku.

Osoby, które zdecydują się na wynajęcie pojazdu w czerwcu, zapłacą o ok. 100 zł mniej za każde 24 godz., niż w lipcu oraz sierpniu. W przypadku rezerwacji przyczepy kempingowej można dokonać rezerwacji już za ok. 150 zł za dobę. Więcej na temat cen dowiecie się z poniższego materiału wideo.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ot9ra

Podziel się opinią

Share

d1ot9ra

d1ot9ra