Trwa ładowanie...
du2vwcx

Wakacje 2020. Łotwa i Estonia otwierają granice dla Polaków

W Polsce powoli spada liczba zachorowań na Covid-19, dlatego niektóre kraje zdecydowały się znieść kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe zasady obowiązują przez tydzień
Nowe zasady obowiązują przez tydzień (Getty Images)
du2vwcx

Od 26 czerwca Polacy mogą wjeżdżać na teren Łotwy oraz Estonii bez konieczności poddawania się dwutygodniowej kwarantannie. Decyzja została podjęta na podstawie najnowszych danych dotyczących liczby zakażonych w Polsce.

Nadbałtyckie kraje zdejmują konieczność odbycia kwarantanny dla obywateli wszystkich państw, gdzie wskaźnik w ciągu ostatnich dwóch tygodni nie przekroczył 15 na 100 tys. mieszkańców.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu wskaźnik dotyczący Polski wyniósł 15,8 na sto tysięcy mieszkańców. Jednak obecnie, w związku ze zmniejszającą się liczbą nowych zakażeń jest on niższy i stanowi w tej chwili 13 na sto tysięcy. Dzięki temu osoby z Polski nie muszą izolować się po przekroczeniu estońskich i łotewskich granic.

du2vwcx

Niestety decyzja obowiązuje tylko przez tydzień, ponieważ lista jest aktualizowana co siedem dni. Jeśli w Polsce znowu wzrośnie liczba zachorowań, to powróci konieczność odbycia kwarantanny w tych dwóch krajach.

Dziecko celebrytki regularnie podróżuje samolotami. Paulina Górska wyjaśnia, dlaczego mama nie powinna się tym chwalić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du2vwcx

Podziel się opinią

Share
du2vwcx
du2vwcx