Trwa ładowanie...

Wakacje 2021. Grecja znosi kwarantannę dla wybranych. Polska na liście

Świetne wieści z ukochanego wakacyjnego kraju Polaków. Okazuje się, że możemy wybrać się do Grecji bez konieczności odbywania obowiązkowej kwarantanny dużo szybciej niż zapowiadano. Wcześniej mówiło się o otwarciu granic dla wszystkich, zaszczepionych lub posiadających negatywny test, 14 maja. Przed tą datą do Grecji mieli przyjeżdżać pilotażowo jedynie przedstawiciele kilku krajów.

Share
Grecja otwiera się na Europę szybciej niż zapowiadano
Grecja otwiera się na Europę szybciej niż zapowiadanoŹródło: Getty Images
d5zvz7m

Już na początku marca minister Harry Theocharis powiedział, że "Grecja jest gotowa na sezon 2021 z pełnym protokołem sanitarnym". Warunkiem do spędzenia urlopu w Helladzie jest szczepienie albo negatywny wynik testu na koronawirusa.

Grecja otwiera się na turystów

Minister zdradził wówczas, że kraj otworzy się na turystów w połowie maja. Później greckie media informowały, że miesiąc wcześniej granice będą otwarte dla obywateli krajów bałkańskich, Izraela i Wielkiej Brytanii.

d5zvz7m

Przypomnijmy, że od dnia 8 stycznia 2021 r. do odwołania, osoby przybywające do Grecji są zobligowane do poddania się 7-dniowej kwarantannie, co w praktyce wyklucza wyjazdy turystyczne.

Grecja - koniec kwarantanny dla Polaków

Okazuje się, że Polacy nie będą jednak musieli czekać do połowy maja. Jak informuje Reuters, już od poniedziałku, 19 kwietnia, Grecja chce znieść obowiązkową kwarantannę dla krajów Unii Europejskiej, a także krajów spoza Wspólnoty: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Serbii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wcześniej otwarto także granice dla mieszkańców Izraela. Jednocześnie warunkiem do wjazdu wciąż pozostaje szczepienie lub negatywny wynik testu na COVID-19.

Turyści, żeby wjechać do Grecji, będą musieli udowodnić fakt przyjęcia szczepienia lub okazać wynik testu na przeciwciała, albo negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

d5zvz7m

"To małe kroki zanim kraj zostanie otwarty dla turystów 14 maja" - powiedział Reutersowi pracownik ministerstwa turystyki. Otwartych ma być 9 lotnisk w całym kraju: Ateny, Saloniki, Herklion i Chania na Krecie, Rodos, Kos, Mykonos, Santorini i Korfu.

"Nie spodziewamy się, że turyści od razu zaczną przyjeżdżać masowo, ale system trzeba przetestować. Nie można ruszyć z dnia na dzień" - wyjaśnił urzędnik.

Wakacje 2021 - urlop w Grecji

Tydzień w Grecji (bez wyżywienia) można obecnie zarezerwować od 874 zł. Wakacje all inclusive kosztują natomiast już od 1269 zł.

d5zvz7m

Źródło: Reuters

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Majówka 2021. Dokąd Polacy pojadą na urlop?

d5zvz7m

Podziel się opinią

Share
d5zvz7m
d5zvz7m