Trwa ładowanie...
d9lnbfk

Wakacje w Grecji. Nie sprawdzali pasażerom kodów QR

Pracownicy linii lotniczej Wizz Air za bardzo się wyluzowali i nie sprawdzali pasażerom wsiadającym na pokład samolotów lecących do Grecji kodów QR, które są w dobie pandemii niezbędne do przekroczenia granicy tego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wizz Air miał problem z władzami Grecji
Wizz Air miał problem z władzami Grecji (123RF, morris71)
d9lnbfk

Jak informuje portal Fly4free.pl, linia lotnicza mogła mieć ogromne kłopoty, bo Grecja ogłosiła, że samoloty linii lotniczej Wizz Air mają zakaz lotów do Aten, jednak po kilku godzinach zakaz ten został zniesiony. Węgierski przewoźnik lotniczy obiecał, że od tej pory będzie skrupulatnie sprawdzać pasażerów.

Wakacje w Grecji - tylko z kodem QR

Kody QR są od lipca obowiązkowe dla turystów , którzy chcą wjechać na teren Grecji. Aby uzyskać kod, należy najpóźniej na 24 godziny przed planowanym lotem wypełnić Formularz Lokalizacyjny Pasażera. W aplikacji podajemy wszelkie informacje na temat wyjazdu, m.in. czas pobytu czy dokładny adres zamieszkania.

Kod QR niezbędny, by wjechać do Grecji Joanna Klimowicz
Kod QR niezbędny, by wjechać do Grecji (Joanna Klimowicz)

Gdy wyszło na jaw, że pracownicy Wizz Air-a nie sprawdzali kodów, to grecki rząd ogłosił, że przez zaniechanie tego obowiązku, wielu pasażerom odmawiano prawa do przekroczenia granicy. Jak podaje Fly4free.pl, Grecy postanowili, że od 2 sierpnia wieczorem do 14 sierpnia Wizz Air będzie miał zakaz realizowania lotów z i na lotnisko w Atenach.

d9lnbfk

Zakaz ten został jednak zniesiony jeszcze zanim wszedł w życie - już w niedzielę (1 sierpnia). Węgierska linia poinformowała w komunikacie, że porozumiała się w tej sprawie z greckim rządem. Jednocześnie Wizz Air zachęca pasażerów do poprawnego wypełniania formularza i zapewnia, że będzie już sprawdzał wszystkim pasażerom lecącym do Grecji ich kody QR.

Źródło: Fly4free.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9lnbfk

Polacy ruszyli na zagraniczne wakacje. Dwa kierunki dominują

d9lnbfk

Podziel się opinią

Share
d9lnbfk
d9lnbfk