Trwa ładowanie...

Warszawa. Znalezisko na budowie metra. "Mamy nadzieję, że to jeszcze nie piekło"

Budowa warszawskiego metra nie idzie tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. Problemem są... rogi. To już kolejne takie znalezisko, które utrudnia pracownikom budowę. "Roku 2020 skończ się wreszcie" - czytamy w poście udostępnionym na profilu miasta Warszawy na Twitterze.

Żubr, zdjęcie ilustracyjne Żubr, zdjęcie ilustracyjne Źródło: 123RF
dlgr3j3
dlgr3j3

Podczas budowy I i II linii metra w Warszawie odnaleziono wiele przedmiotów, które spoczywały pod ziemią nawet przez wieki. We wtorek, 8 grudnia na budowie warszawskiego metra znaleziono rogi dawno wymarłego zwierzęcia. Jak donosi na Twitterze miasto Warszawa, w środę pracownicy natknęli się na kolejne.

Rogi żubra na budowie metra - mogą mieć tysiące lat

"To nie koniec znalezisk na budowie metra warszawskiego. Wykopaliśmy kolejne rogi o długości ponad metra. Mamy nadzieje, że to jeszcze nie piekło. Roku 2020 skończ się wreszcie!" - czytamy w opisie do zdjęć kolejnego znaleziska.

- Środowe znalezisko to już ósmy taki przypadek na tej samej stacji! - Mamy do czynienia z jakimś cmentarzyskiem prażubrów sprzed kilkunastu tysięcy lat - tłumaczy doktor Wojciech Borkowski, zastępca dyrektora Państwowego Muzeum Archeologicznego.

Rogi na budowie metra - zwierzę mogło ważyć 2,5 tony

dlgr3j3

Znalezione we wtorek rogi należały prawdopodobnie do 2,5-metrowego prażubra, który mógł ważyć nawet 2,5 tony. Jego szczątki można datować nawet na kilkanaście tysięcy lat. Znalezisko znajduje się obecnie w rękach naukowców z białowieskiego Instytutu Biologii Ssaków.

Źródło: Metro Warszawa

Metro pod wodą. Przerażające nagranie świadka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlgr3j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlgr3j3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj