Trwa ładowanie...
d4dv0yb

Hiszpania. Dziwne stworzenie niedaleko wyspy. Do sieci trafiły zdjęcia

O tym, jak zaskakująca potrafi być natura przekonali się turyści wypoczywający na hiszpańskiej Minorce. U wybrzeży wyspy znaleziono przezroczystego "stwora". Organizacja ekologiczna szybko wyjaśniła, czym jest owo znalezisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Salpidę znaleziono w wodach przybrzeżnych Minorki
Salpidę znaleziono w wodach przybrzeżnych Minorki (Getty Images)
d4dv0yb

Ekolodzy z organizacji GOB Meneroca zamieścili w mediach społecznościowych zdjęcie nietypowego stworzenia. Dołączono do niego także nazwę i opis zwierzęcia. Okazuje się, że nie jest to postać rodem z science fiction, a salpida (przezroczyste stworzenie, żyjące w oceanie). Dziwić mogą natomiast jej rozmiar oraz miejsce znalezienia.

Zazwyczaj rozmiar salp nie przekracza kilkunastu centymetrów. Żyją w otwartym morzu, a w wodach przybrzeżnych można je spotkać niezwykle rzadko. Często tworzą kolonie, które potrafią osiągnąć nawet 1,5 km długości. Żywią się fitoplanktonem, małymi wodorostami, bakteriami i larwami innych zwierząt morskich. Jedna z nich zawędrowała aż do wybrzeży Minorki.

d4dv0yb

Znalezienie tak sporych rozmiarów salpidii wywołało spore poruszenie zarówno w świecie nauki, jak i internautów. Ekolodzy apelują jednak, aby ci, którzy będą mieli szczęście spotkać pokaźnych rozmiarów salpidię, obchodzili się z nią łagodnie, ponieważ ze względu na jej delikatną budową, można ją łatwo zranić.

Zdjęcie z Loch Ness. Poruszenie w sieci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dv0yb

Podziel się opinią

Share

d4dv0yb

d4dv0yb