Trwa ładowanie...

Wielka Brytania. Obowiązkowa kwarantanna w hotelach od 15 lutego

Wielka Brytania zmienia zasady kwarantanny przy powrocie z krajów wysokiego ryzyka. Obowiązkowa kwarantanna będzie od połowy miesiąca odbywać się w hotelach. Zostaną do tego wykorzystane obiekty znajdujące się w pobliżu lotnisk.
Share
Kwarantanna w hotelach dla Brytyjczyków
Kwarantanna w hotelach dla BrytyjczykówŹródło: Getty Images
dbded3c

Od 18 stycznia podróżni przyjeżdżający do Anglii drogą lotniczą, promem i pociągiem mają obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego do 72 godzin przed przybyciem. Negatywny wynik testu nie zwalnia z obowiązku 10-dniowej izolacji.

10-dniowa izolacja dotyczy także obywateli i rezydentów Wielkiej Brytanii. Od 15 lutego będzie się ona dla nich odbywać w hotelach, jeśli powrót będzie miał miejsce z krajów wysokiego ryzyka. Lista ta ma 33 pozycje, a widnieje na niej m.in. Portugalia.

dbded3c

Wielka Brytania - kwarantanna w hotelach

Jak podała stacja BBC, powołując się na rządowy dokument - rząd zwróci się do kierownictwa hoteli o zapewnienie miejsc noclegowych dla ponad tysiąca nowych osób każdego dnia. Wykorzystane do tego mają być hotele w pobliżu londyńskich lotnisk Heathrow, Gatwick i London City oraz lotnisk w Birmingham, Bristolu, Manchesterze, Edynburgu, Glasgow i Aberdeen.

Pasażerowie przyjeżdżający z krajów wysokiego ryzyka mieliby spędzać 10 dni w swoich pokojach, do których podawane byłyby trzy posiłki dziennie, a każde wyjście poza pokój odbywałoby się w towarzystwie pracownika ochrony.

Wielka Brytania - kwarantanna w hotelach za 80 funtów za dobę

Według źródła z sektora hotelarskiego, na które powołuje się BBC, rząd wyliczył, że będzie to kosztować ok. 80 funtów (411 zł) za osobę za dobę, choć nie jest jeszcze przesądzone, czy płacić za to miałyby osoby poddane kwarantannie czy budżet państwa.

dbded3c

Kwarantanna w hotelach ma dotyczyć osób przyjeżdżających z 33 państw z "czerwonej listy" - 13 krajów Ameryki Południowej, 17 krajów Afryki, a także Portugalii, Panamy i Zjednoczonych Emiratów Arabskich - przy czym dotyczyć to będzie wyłącznie obywateli Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz rezydentów Wielkiej Brytanii, bo w przypadku innych osób obowiązuje zakaz ich wjazdu do Wielkiej Brytanii z ich krajów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Czy rząd otworzy hotele na Walentynki? "Nie słyszałam, by zapadła decyzja"

dbded3c

Podziel się opinią

Share
dbded3c
dbded3c