Trwa ładowanie...

Wielkie zmiany w polityce bagażowej Wizzaira

Zniknie mały bagaż podręczny, a zamiast niego w podróż będzie można za darmo zabrać walizkę o wadze do 10 kilogramów. Takie zmiany szykuje Wizzair już od października tego roku.

Wielkie zmiany w polityce bagażowej WizzairaŹródło: Shutterstock.com, fot: andras_csontos
d32xbzy
d32xbzy

Dotychczas na pokład samolotów węgierskiej linii można było wnieść bezpłatnie mały bagaż podręczny o wymiarach 42x32x25 cm. Pracownicy linii byli w tej kwestii bardzo restrykcyjni i za większy bagaż trzeba było płacić. Nareszcie ma się to zmienić.

Jak skutecznie odpocząć podczas urlopu?

Linie poinformowały, że od 29 października br. każdy pasażer będzie mógł polecieć z bezpłatnym bagażem o wymiarach 55x40x23 cm i wadze 10 kg (to o 3 cm więcej na krótszym boku niż w Ryanairze). Taki bagaż na sto procent poleci na pokładzie tylko w przypadku osób, które wykupią usługę Wizz Priority (od 5 do 15 euro). Jeśli lot będzie maksymalnie obłożony, to pasażerowie z najtańszej taryfy - Wizz Basic - będą musieli oddać bezpłatnie bagaż do luku.

Wizz Priority dodatkowo daje pierwszeństwo przy wejściu na pokład oraz możliwość zabrania drugiej, mniejszej sztuki bagażu podręcznego (40x30x18 cm).

Co ważne, klienci którzy już wykupili bilety na loty po 29 października 2017 r. i zapłacili za bagaż podręczny otrzymają zwrot pieniędzy w wysokości 120 proc. poniesionej opłaty na konto WIZZ.

Wizz Air zmniejszył także limit wagowy dla bagażu rejestrowanego. Podstawowa cena będzie obejmowała przewóz walizki o wadze do 20 kg, a nie jak dotąd 23 kg.

d32xbzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32xbzy