Trwa ładowanie...

Wilki miały udawać psy. Zaczęły wyć zamiast szczekać

Z Kijowa do Nepalu na pokładzie samolotu próbowano wywieźć trzy wilki. W dokumentach napisano, że to psy rasy łajka syberyjska - poinformował kijowski urząd celny.

Próbowali wysłać wilki zamiast psów. Zaczęły wyć zamiast szczekać Próbowali wysłać wilki zamiast psów. Zaczęły wyć zamiast szczekać Źródło: Kijowski Urząd Celny
d28du8c
d28du8c

Z ukraińskiego lotniska Kijów-Boryspol wysłać za granicę trzy młode wilki. W dokumentach, które okazano podczas kontroli celnej widniała informacja, że z Ukrainy do Nepalu wysyłane są trzy psy rasy "łajka syberyjska" o łącznej wartości 15 tysięcy hrywien (ok. 2,3 tys. złotych).

Celnicy postanowili sprawdzić "ładunek". Okazało się, że szybko wykryli rozbieżności pomiędzy zadeklarowanymi danymi a rzeczywistością. Jak się okazało, wszystkie "psy" nie szczekały, tylko wyły. Co więcej, z wyglądu zwierzęta też nie były podobne do łajek, za to ich budowa i umaszczenie przypominały wilki - dodano. Ostatecznej identyfikacji dokonali eksperci.

d28du8c

Jak zapowiedziano, wilki zostaną odebrane właścicielowi i przetransportowane do ośrodka dla uratowanych zwierząt.

Łajki są podobne do wilków

Łajka to ogólna nazwa psa, obejmująca wiele ras psów z grupy szpiców, z północy kontynentu eurazjatyckiego, hodowanych od Skandynawii po Ocean Spokojny. Do dzisiaj większość z nich zachowała wiele cech pierwotnych, ukształtowanych bardziej przez naturę niż przez człowieka - posiadają one wiele cech atawistycznych upodabniających je do wilków.

Łajki to psy średniej wielkości, które mają w kłębie od 45 do 65 cm. Ich głowa ma kształt ostrego klina, szyja jest muskularna. Grzbiet jest prosty, szeroki i muskularny. Kończyny przednie i tylne są proste, ustawione równolegle do siebie, z łapami zwartymi, o okrągłym kształcie. Ogon jest niezbyt długi, często zwinięty w pierścień.

d28du8c

Umaszczenie łajek psów przybiera najróżniejsze formy - od całkowicie białego do czarno-białego czy rudego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Pogryzienia przez psy. Tymi gestami bezwiednie je prowokujesz

d28du8c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28du8c