Trwa ładowanie...
d24av7h

Wilno. Ulica Lecha Kaczyńskiego udekorowana polskimi tabliczkami

W lutym Rada Miasta Wilna nadała bezimiennej wówczas ulicy imię Lecha Kaczyńskiego. Natomiast w listopadzie odsłonięto tabliczki dekoracyjne w języku polskim i litewskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwujęzyczne tabliczki dekoracyjne na ulicy imienia polskiego polityka
Dwujęzyczne tabliczki dekoracyjne na ulicy imienia polskiego polityka (GoVilnus)
d24av7h

Ulica Lecha Kaczyńskiego rozciąga się od Planetarium, przecina Prospekt Konstytucji i ciągnie się do ulicy Lwowskiej, nieopodal Samorządu miasta Wilna i graniczy z aleją Jonasa Jablonskisa.

GoVilnus
Podziel się

W uroczystości odsłonięcia tabliczek wzięli udział: premier Saulius Skvernelis, mer Wilna Remigijus Šimašius, wicemer Edyta Tamošiūnaitė, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP Urszula Doroszewska i inni goście. Wystąpił Polski Artystyczny Zespół Pieśni i Tańca "Wilia" oraz chór "Jauna muzika".

GoVilnus
Podziel się

- Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski, upamiętniamy pamięć zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W ten sposób symbolicznie nadajemy sens bliskim relacjom między dwoma sąsiednimi państwami, wzajemnym zrozumieniem i spójnością Litwinów i Polaków. Cieszę się, że tabliczki pojawiły się również w języku polskim. Były prezydent Polski odwiedził Wilno aż 16 razy, kochał Litwę. Był i zawsze będzie wielkim przyjacielem Litwy i Wilna - powiedziała wicemer Edita Tamošiūnaitė.

GoVilnus
Podziel się

Dwujęzyczne elementy ulicy Lecha Kaczyńskiego zostały stworzone przez dr Jonasa Jakaitisa, docenta Katedry Wzornictwa na Wydziale Architektury Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina oraz wykładowcę dr Mindaugasa Užkuraitisa wraz z grupą studentów.

d24av7h

Źródło: Go Vilnius

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Operacja "Ostra Brama" [Polimaty]

d24av7h

Podziel się opinią

Share

d24av7h

d24av7h