Trwa ładowanie...
d1ntklc

Wilno. Ulica Lecha Kaczyńskiego udekorowana polskimi tabliczkami

W lutym Rada Miasta Wilna nadała bezimiennej wówczas ulicy imię Lecha Kaczyńskiego. Natomiast w listopadzie odsłonięto tabliczki dekoracyjne w języku polskim i litewskim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwujęzyczne tabliczki dekoracyjne na ulicy imienia polskiego polityka
Dwujęzyczne tabliczki dekoracyjne na ulicy imienia polskiego polityka (GoVilnus)
d1ntklc

Ulica Lecha Kaczyńskiego rozciąga się od Planetarium, przecina Prospekt Konstytucji i ciągnie się do ulicy Lwowskiej, nieopodal Samorządu miasta Wilna i graniczy z aleją Jonasa Jablonskisa.

GoVilnus

W uroczystości odsłonięcia tabliczek wzięli udział: premier Saulius Skvernelis, mer Wilna Remigijus Šimašius, wicemer Edyta Tamošiūnaitė, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP Urszula Doroszewska i inni goście. Wystąpił Polski Artystyczny Zespół Pieśni i Tańca "Wilia" oraz chór "Jauna muzika".

GoVilnus

- Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski, upamiętniamy pamięć zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W ten sposób symbolicznie nadajemy sens bliskim relacjom między dwoma sąsiednimi państwami, wzajemnym zrozumieniem i spójnością Litwinów i Polaków. Cieszę się, że tabliczki pojawiły się również w języku polskim. Były prezydent Polski odwiedził Wilno aż 16 razy, kochał Litwę. Był i zawsze będzie wielkim przyjacielem Litwy i Wilna - powiedziała wicemer Edita Tamošiūnaitė.

GoVilnus

Dwujęzyczne elementy ulicy Lecha Kaczyńskiego zostały stworzone przez dr Jonasa Jakaitisa, docenta Katedry Wzornictwa na Wydziale Architektury Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina oraz wykładowcę dr Mindaugasa Užkuraitisa wraz z grupą studentów.

d1ntklc

Źródło: Go Vilnius

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Operacja "Ostra Brama" [Polimaty]

d1ntklc

Podziel się opinią

Share

d1ntklc

d1ntklc