Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Władze lotniska w Zagrzebiu próbują podjąć współpracę z tanimi liniami lotniczymi

Tanie linie lotnicze szerokim łukiem omijają lotnisko w Zagrzebiu. Wkrótce może to się zmienić. – Rozumiemy zasady, na jakich przewoźnicy niskokosztowi prowadzą interesy i jesteśmy otwarci na współpracę z nimi - powiedział prezes chorwackiego portu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Port lotniczy w Zagrzebiu
Port lotniczy w Zagrzebiu (123RF)

Lotnisko w Zagrzebiu jest jednym z najdroższych w Europie. Dlatego do tej pory linie lotnicze omijały je szerokim łukiem, ponieważ nie mają zamiaru godzić się na bardzo wysokie opłaty pasażerskie.

Póki co port lotniczy "skazany" jest na tradycyjnych przewoźników. W sezonie zimowym jedyną tanią linią jaka latała była Eurowings. Teraz władze lotniska w stolicy Chorwacji chcą to zmienić i próbują zachęcić Ryanaira oraz Wizz Aira do podjęcia współpracy.

Już w zeszłym rok podjęto próbę negocjacji. Ryanair prowadził rozmowy z chorwackim rządem w sprawie uruchomienia lotów. Wizz Air również to rozważał. – To jest bardzo drogie lotnisko z sezonowym ruchem. Ale jeśli koszty dla przewoźników zostaną obniżone, to Zagrzeb byłby dla nas interesujący – powiedział Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira, w rozmowie z Fly4free.pl.

ZAGREB, CROATIA - MARCH 03: Interior of Pleso Airport main terminal building on March 03, 2016 in Zagreb, Croatia. It was built in 1966, occupies 5000 sq. meters and serves 2 million passengers a year. 123RF
ZAGREB, CROATIA - MARCH 03: Interior of Pleso Airport main terminal building on March 03, 2016 in Zagreb, Croatia. It was built in 1966, occupies 5000 sq. meters and serves 2 million passengers a year. (123RF)

Z serwisu Ex-Yu Aviation dowiadujemy się, że władze zagrzebskiego portu szukają rozwiązania. – Rozumiemy zasady, na jakich przewoźnicy niskokosztowi prowadzą interesy i jesteśmy otwarci na współpracę z nimi. Mamy jednak pewne zobowiązania wobec regulacji Unii Europejskiej. Oznacza to, że nasza polityka musi być w pełni transparentna i nie może dyskryminować żadnych innych przewoźników – tłumaczył Huseyin Bahadir Bedir, prezes lotniska w Zagrzebiu.

   Zagrzeb / Shutterstock
(Zagrzeb / Shutterstock)

Chorwackie media poinformowały, że władze zwróciły się do chorwackiego rządu o obniżenie opłaty koncesyjnej. Zdaniem operatora lotniska to właśnie ona sprawia, że opłaty nakładane na przewoźników są tak wysokie.

Źródło: Fly4free.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "Znikające" skrzydła. Niezwykłe nagranie fana lotnictwa

Podziel się opinią

Share
Slot