Trwa ładowanie...
d1qszwu
d1qszwu

Lotnisko Zagrzeb - ZAG - Największe atrakcje

Budynek lotniska w Zagrzebiu Facebook.com
Podziel się

Lotnisko Zagrzeb (ZAG) imienia Franja Tudmana usytuowane jest około 17 km na południowy-zachód od centrum Zagrzebia. To największy obiekt tego rodzaju na terenie Chorwacji.

d1qszwu

Lotnisko w Zagrzebiu (ZAG) - pobliskie miasta

Z lotniska w Zagrzebiu można wybrać się autobusem linii 209 na 19-kmprzejażdżkę do centrum Zagrzebia. Po drodze mijamy 20 stacji, a pojazd podjeżdża pod terminal co 35 minut. Odjazdy odbywają się codziennie, z przystanku Terminal Velika Gorica do Placu Kvaternikova, od 4.30 (w niedzielę 5.35) aż do 00.15.

Lotnisko w Zagrzebiu połączone jest także komfortową linią autobusową ze Splitem i Rijeką (wyjazdy codziennie o 15.30, autobus dojeżdża na dworzec autobusowy Zabica).

Lotnisko w Zagrzebiu (ZAG) - loty z Polski

Lotnisko Zagrzeb (ZAG) oddalone jest od Warszawy jedynie o około 800 km w linii prostej. Bezpośredni lot do Zagrzebia trwa ponad 3 godziny. Ceny biletów w obie strony liniami LOT zaczynają się już od 380 zł. Warto polować na korzystne oferty poza sezonem, także w lutym i marcu.

d1qszwu

Lotnisko w Zagrzebiu (ZAG) - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Rocznie lotnisko w Zagrzebiu obsługuje ponad 2,3 mln pasażerów. Główne linie lotnicze to Air France, Air Serbia, Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, Eurowings, Iberia, KLM, LOT, Lufthansa, Qatar Airlines, Turkish Airlines, Vueling Airlines.

Można nimi dolecieć do takich ciekawych miejsc na świecie, jak Paryż, Toronto, Londyn, Bruksela, Praga, Monachium, Barcelona, Istambuł, Madryt czy Amsterdamu. Z lotów czarterowych warto wymienić chociażby przeloty do Seulu, Walencji, Antalyi bądź na Maltę.

Dane lotniska w Zagrzebiu (ZAG):

Franjo Tudman Airport, Ulica Rudolfa Fizira 21, 10 410 Velika Gorica, Croatia.

d1qszwu
Czas lotu / jazdy samochodem

3 h 15 min / 11 h

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Kuna chorwacka [1 HRK (100 lip) = 0,60 zł]

Kraj
Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

803 km samolotem, 1051 km samochodem, 1233 km pociągiem

d1qszwu
d1qszwu