Trwa ładowanie...

Władze Zakopanego: "turyści, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa! Zasłaniajcie usta i nos"

Maseczki ochronne obowiązkowo nosimy od 16 kwietnia. Jednak wielu Polaków lekceważy zasady bezpieczeństwa i nie zasłania ust oraz nosa, co można zauważyć m.in. na ulicach Zakopanego. Dlatego władze stolicy Tatr zwróciły się do turystów z apelem. Zapewniają też, że osoby nieprzestrzegające zasad będą karane.

Share
Władze Zakopanego: "turyści, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa! Zasłaniajcie usta i nos"
Źródło: Getty Images
d4em7we

- Obserwujemy, że w związku z przywróceniem ruchu turystycznego i otwarciem szlaków w Tatrach do Zakopanego decyduje się przyjeżdżać coraz więcej osób. Sam Tatrzański Park Narodowy w ciągu ostatniego weekendu odwiedziło niemal 20 tys. osób. Ruch ten odczuwalny jest także w samym Zakopanem. Niestety, do tej pory wiele osób korzystających ze słonecznego weekendu ignorowało obowiązujące zasady, co wzbudziło duże obawy mieszkańców i władz miasta – informuje Biuro Komunikacji Społecznej i Promocji Zakopanego.

Władze miasta w przesłanym komunikacie informują również, że kładą nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i trustów, dlatego policja oraz straż miejska będą interweniować i rygorystycznie egzekwować przestrzeganie przepisów. Osoby, które rażąco lekceważą obowiązujące zasady, będą karane.

d4em7we

Szlaki w Tatrach – turyści muszą nosić maseczki?

Jak już wcześniej informowaliśmy na łamach WP, osoby, które znajdują się na terenie tatrzańskich szlaków, nie muszą zasłaniać ust i nosa. Mimo wszystko Zakopane rekomenduje, aby to robić – zwłaszcza w miejscach, w których znajduje się sporo ludzi.

- Prosimy o szczególną rozwagę i ostrożność, by beztroskie korzystanie z turystycznych atrakcji nie przyczyniło się do powstania groźnego ogniska zakażenia, zagrażającego gościom i mieszkańcom Zakopanego – informuje Urząd Miasta w Zakopanem.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Burmistrz Szczyrku również apeluje o zdrowy rozsądek

Nie tylko władze Zakopanego walczą z nieodpowiedzialnymi osobami. Na profilu "Miasto Szczyrk" na Facebooku pojawił się komunikat burmistrza, w którym apeluje do mieszkańców oraz turystów, by nie zapominali o zagrożeniu i nie dawali się ponieść wodzom podróżniczych fantazji. Zagrożenie koronawirusem nie zniknęło i powinniśmy o tym nie zapominać.

Antoni Byrdy podkreśla, że koronawirus szczególnie aktywny jest obecnie na południu Polski. Największa liczba nowych zakażeń odnotowana została w województwie śląskim, dlatego właśnie tam powinniśmy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Burmistrz apeluje, abyśmy postępowali rozsądnie i nie przyczyniali się do rozprzestrzeniania wirusa.

"Dlatego jeszcze raz apeluję: zachowajmy społeczną odpowiedzialność! Im bardziej ograniczymy koronawirusa, tym spokojniejsze wakacje będziemy mogli spędzać w naszych pięknych górach" – zachęca Antoni Byrdy.

d4em7we

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Maseczki wciąż obowiązują. Minister Szumowski mówi, co musiałoby się stać, byśmy mogli je zdjąć

d4em7we

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4em7we
d4em7we