Trwa ładowanie...
ycipk-17ek7j

Właściciel FlixBusa rozszerza swoje usługi. W ofercie będą także pociągi

Spółka FlixMobility rusza z usługą FlixTrain, dostępną w kilku niemieckich miastach. Bilety można kupić od 9,99 euro (42 zł).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
FlixTrain zacznie kursować 24 marca na terenie Niemiec
FlixTrain zacznie kursować 24 marca na terenie Niemiec (Shutterstock.com)
ycipk-17ek7j

Pięć lat po uruchomieniu FlixBusa, obecnie największego w Europie operatora dalekobieżnych połączeń autobusowych, przewoźnik włącza do swojej oferty trasy obsługiwane przez pociąg. FlixTrain zacznie kursować 24 marca na terenie Niemiec.

W pierwszej kolejności będzie obsługiwał regularne połączenia na trasie Hamburg-Duesseldorf-Kolonia, a od połowy kwietnia również Berlin-Frankfurt n.Menem-Stuttgart. Do końca kwietnia 2018 roku połączy 28 destynacji w Niemczech.

FlixTrain zostanie zintegrowany z siecią FlixBus w całych Niemczech, zapewniając tym samym nowe alternatywy dla podróży samochodem.

ycipk-17ek7j

- Chcemy promować przystępne cenowo podróże i przyjazne dla środowiska alternatywy dla samochodu. Dzięki naszej siatce połączeń, składającej się obecnie z tras obsługiwanych przez autobusy i kolej, tworzymy nową wizję mobilności – André Schwämmlein, współzałożyciel i dyrektor zarządzający FlixMobility

Czy firma ma w planach rozszerzenie siatki połączeń kolejowych także o inne kraje?
– Zawsze szukamy nowych możliwości, jednak na ten moment nie mamy planów uruchomienia FlixTrain na innych rynkach, w tym w Polsce. Tam koncentrujemy się obecnie na wprowadzeniu atrakcyjnej oferty letniego rozkładu - mówi Schwämmlein.

Zobacz też: Wakacje first minute. Oto zalety wcześniejszych rezerwacji

ycipk-17ek7j

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-17ek7j

ycipk-17ek7j
ycipk-17ek7j