Trwa ładowanie...

Wnuczka chciała pomóc dziadkom. Sfałszowała pieczątki w paszportach

Polska Straż Graniczna zatrzymała starsze małżeństwo z Rosji. Posługiwało się ono paszportami, w których znajdowały się sfałszowane stemple. Co ciekawe, para nie miała o tym zielonego pojęcia. Za wszystkim stała ich "pomocna" wnuczka.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wnuczka chciała pomóc dziadkom. Sfałszowała pieczątki w paszportachŹródło: Facebook.com/ Straż Graniczna
d3oujeb

Sytuacja miała miejsce w niedzielę na przejściu drogowym w Kuźnicy. W kierunku wyjazdowym z Polski podążało czworo obywateli Rosji, którzy podróżowali samochodem marki Toyota. Dwoje z nich, 84-letnia kobieta i 94-letni mężczyzna okazali do kontroli paszporty, w których znajdowały się zmodyfikowane stemple polskiej kontroli granicznej.

Dziadkowie zostali zatrzymani. Okazało się, że nie mieli pojęcia *, że z ich stemplami jest coś nie tak. Za wszystkim stała ich wnuczka, która, jak później przyznała, nie chciała, aby dziadkowie mieli *kłopoty podczas przekraczania granicy. Ich ubezpieczenie zdrowotne skończyło ważność w trakcie przedłużającego się pobytu za granicą.

Dziewczyna zmieniła w obu dokumentach datę wjazdu na teren Polski z 09.08.2018 na 29.08.2018. Zrobiła to na tyle nieudolnie, że funkcjonariusze bez trudu rozpoznali fałszerstwo. Rosjanie wracali podobno ze Szwajcarii, gdzie przebywali ok. 2 miesiące. Turyści złożyli wyjaśnienia i otrzymali nakaz natychmiastowego powrotu do kraju.

d3oujeb

Źródło: Biełsat

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kontrowersyjny projekt nowego paszportu

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3oujeb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oujeb