Trwa ładowanie...
d4dv0yb

World's Best Awards ogłosiło 25 najlepszych miast na świecie. Jest wśród nich Kraków

Tegoroczna ankieta World's Best Awards zakończyła się 2 marca. W konkursie wyróżniono 25 najlepszych miast z całego świata, a wśród laureatów znalazł się Kraków. Jakie kryteria brano pod uwagę i które miasta są w tym roku na podium?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków
Kraków (Getty Images, Fot: M. Lasyk)
d4dv0yb

Każdego roku, w ramach ankiety World's Best Awards, prestiżowy magazyn podróżniczy Travel + Leisure prosi swoich czytelników o przeanalizowanie wrażeń z wyjazdów oraz o podzielenie się opinią na temat najważniejszych miast, wysp, atrakcji, statków wycieczkowych czy linii lotniczych. Dla wielu podróżników esencją podróży jest doświadczanie, jak żyją lokalni mieszkańcy. Czytelnicy oceniają miasta na podstawie zabytków, punktów orientacyjnych, kultury, kuchni, życzliwości, życia nocnego i zakupów.

World's Best Awards - 25 najlepszych miast na świecie

1. miejsce w tegorocznym World's Best Awards zajęło miasto Oaxaca w Meksyku. 2. miejsce w plebiscycie zajęło inne meksykańskie miasto, a mianowicie San Miguel de Allende. Na 3. miejscu znalazło się urokliwe Hoi An w Wietnamie.

d4dv0yb

4. miejsce przypadło znanemu z sanktuariów dla słoni Chiang Mai, na północy Tajlandii, a na 5. miejscu znalazła się magiczna Florencja. Na 6. miejscu jest Kyoto w Japonii, a na 7. Udaipur w Indiach. 8. miejsce przypadło miejscowości Luang Prapang w Laosie, 9. Ubud w Indonezji, a 10. miejsce zajął czarujący Stambuł.

Kraków jednym z 25 najlepszych miast na świecie

Ku naszej uciesze, na światowej liście nie zabrakło również polskiego reprezentanta. Na 25. miejscu listy najlepszych miast na świecie znalazł się Kraków. Czym urzekł zagranicznych czytelników? Może to jego historia, a może klimat i urok prowadzących do rynku uliczek.

d4dv0yb

Źródło: "Travelandleisure.com"

Archeologiczna sensacja w Krakowie. Przypadkiem odkryli ogromny cmentarz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dv0yb

Podziel się opinią

Share

d4dv0yb

d4dv0yb