Trwa ładowanie...

Kraków na tle Tatr. Rzadki widok w mieście zatrutym smogiem

Jan Ulicki to krakowski fotograf, który w ostatnim czasie upodobał sobie robienie zdjęć Tatr z elementami Krakowa. Artysta zaskoczył kadrem Wawelu z widokiem na Krywań. Takie ujęcia są szczególnie trudne do wykonania, zważywszy na to, że miasto od lat mierzy się ze smogiem.

Share
Kraków na tle Tatr. Rzadki widok w mieście zatrutym smogiem
Źródło: Jan Ulicki
d1niqzl

- Zdjęcie wykonałem w piątek, korzystając z okazji, że powietrze miało genialną jakość. Taki stan utrzymuje się w Krakowie do dzisiaj i pozwala nam podziwiać górskie szczyty z bardzo dużych odległości – mówi Jan Ulicki w rozmowie z WP.

Choć przejrzysty widok na panoramę Krakowa trafia się rzadko, to dzięki śledzeniu prognoz pogody oraz internetowym kamerkom można łatwo sprawdzić poziom widoczności. - Aby było tak dobrze widać góry, musi się na siebie nałożyć wiele czynników, ale zazwyczaj mamy szansę je dostrzec po dużych wichurach, które oczyszczają powietrze – tłumaczy fotograf.

Z czystego powietrza korzystają nie tylko miłośnicy zdjęć, ale i mieszkańcy, którzy mimo zalecanej kwarantanny, spacerują po ulicach Krakowa. Turystów – jak mówi WP Jan Ulicki – raczej w obecnym czasie nie uświadczymy.

d1niqzl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Współczesny "masowy morderca". W Polsce zabija 50 tys. osób rocznie

d1niqzl

Podziel się opinią

Share
d1niqzl
d1niqzl