Trwa ładowanie...
d2p1xm3

Kraków na tle Tatr. Rzadki widok w mieście zatrutym smogiem

Jan Ulicki to krakowski fotograf, który w ostatnim czasie upodobał sobie robienie zdjęć Tatr z elementami Krakowa. Artysta zaskoczył kadrem Wawelu z widokiem na Krywań. Takie ujęcia są szczególnie trudne do wykonania, zważywszy na to, że miasto od lat mierzy się ze smogiem.
Share
Takie ujęcia Krakowa to rzadkość w smogowej rzeczywistości
Takie ujęcia Krakowa to rzadkość w smogowej rzeczywistościŹródło: Jan Ulicki
d2p1xm3

- Zdjęcie wykonałem w piątek, korzystając z okazji, że powietrze miało genialną jakość. Taki stan utrzymuje się w Krakowie do dzisiaj i pozwala nam podziwiać górskie szczyty z bardzo dużych odległości – mówi Jan Ulicki w rozmowie z WP.

Choć przejrzysty widok na panoramę Krakowa trafia się rzadko, to dzięki śledzeniu prognoz pogody oraz internetowym kamerkom można łatwo sprawdzić poziom widoczności. - Aby było tak dobrze widać góry, musi się na siebie nałożyć wiele czynników, ale zazwyczaj mamy szansę je dostrzec po dużych wichurach, które oczyszczają powietrze – tłumaczy fotograf.

d2p1xm3

Z czystego powietrza korzystają nie tylko miłośnicy zdjęć, ale i mieszkańcy, którzy mimo zalecanej kwarantanny, spacerują po ulicach Krakowa. Turystów – jak mówi WP Jan Ulicki – raczej w obecnym czasie nie uświadczymy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Współczesny "masowy morderca". W Polsce zabija 50 tys. osób rocznie

d2p1xm3

Podziel się opinią

Share
d2p1xm3
d2p1xm3