Trwa ładowanie...
d1a5yie

Wycieńczony z głodu niedźwiedź zawędrował na Syberię. Przeszedł 1500 km

Niedźwiedzica polarna pojawiła się na terenie Norylska w północnej Rosji. To ok. 1500 km od jej naturalnego miejsca, czyli Arktyki. Zwierzę było tak wyczerpane, że nie reagowało na obecność człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatni raz niedźwiedź widziany był tutaj 40 lat temu
Ostatni raz niedźwiedź widziany był tutaj 40 lat temu (Twitter)
d1a5yie

Nietypowego przybysza wychudzonego i z łapami oblepionymi błotem zauważono w przemysłowej części miasta. Niedźwiedzica była tak wycieńczona, że przez kilka godzin leżała na ziemi. Od czasu do czasu podnosiła się w poszukiwaniu pożywienia, po czym kładła się z powrotem. Po jakimś czasie poszła w stronę przemysłowej miasta, kierując się w stronę wysypiska.

Świadkowie relacjonowali, że zwierzę było tak wyczerpane, że nie reagowało na człowieka. Nastolatkowie mówili, że choć byli w odległości ok. 50 m, niedźwiedź nie wykazywał żadnych oznak agresji.

Obecność zwierzęcia w mieście monitoruje policja.

d1a5yie

– Podjechaliśmy na odległość 20 m od niego, a on nie zareagował na dźwięk samochodu. Postanowiliśmy jednak nie wychodzić z pojazdu, ponieważ to zwierzę potrafi skoczyć na wysokość 6 metrów – mówił Anatolij Mikołajczuk.

Lokalne media informują, że to pierwszy niedźwiedź polarny od 40 lat, który pojawił się na terenie Norylska. Tamten jednak był głodny i agresywny.

– Trzeba go było zastrzelić, ponieważ stanowił zagrożenie dla mieszkańców – opisywał sytuację z 1977 roku Mikołajczuk.

d1a5yie

Co teraz ze zwierzęciem? Ze względu na przepisy dotyczące ochrony zagrożonych gatunków o jego losie zadecydują władze z Moskwy. Najprawdopodobniej otrzyma środki uspokajające, a następnie zostanie przetransportowany do swojego naturalnego środowiska lub odesłany do zoo.

Źródło: tvn24.pl / rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wygłodzona błądziła po mieście. Do miasta wszedł niedźwiedź po raz pierwszy od 40 lat

d1a5yie

Podziel się opinią

Share

d1a5yie

d1a5yie