Wyjątkowe narodziny w amerykańskim zoo. Na świat przyszedł nietypowy aligator

Biały aligator przyszedł na świat w amerykańskim zoo
Biały aligator przyszedł na świat w amerykańskim zoo
Źródło zdjęć: © Gatorland Orlando
oprac. MSI

08.12.2023 10:17, aktual.: 08.12.2023 10:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zoo Gatorland Orlando na Florydzie poinformowało o wykluciu się aligatora o nienaturalnym białym kolorze. Pracownicy parku zapewniają jednak, że nie jest to albinos.

Nowa podopieczna parku Gatorland Orlando waży zaledwie 96 g i mierzy 49 cm. Aligatorzyca o nietypowym białym umaszczeniu jest pierwszym leucystycznym gadem, który wykluł się pod opieką człowieka. Przyszła na świat razem z bratem, który, podobnie jak rodzice, ma klasyczne, zielonobrązowe ubarwienie.

Aligatorzyca o białym umaszczeniu jest gadem leucystycznym

Rzadko spotykane umaszczenie aligatorzycy jest wynikiem leucyzmu, czyli choroby przypominającej albinizm. Aligatory leucystyczne, w przeciwieństwie do albinosów, nie tracą swojego pigmentu całkowicie. Dotknięte schorzeniem gady często mają na skórze plamy normalnego ubarwienia, a ich oczy nie są różowe, ale różnokolorowe, często niebieskie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak poinformowały władze Gatorland Orlando, zwierzęta leucystyczne pozbawione są ciemniejszej pigmentacji skóry i nie mogą przez długo przebywać w bezpośrednim świetle słonecznym, ponieważ łatwo ulegają oparzeniom słonecznym. Aligatory leucystyczne to najrzadsza odmiana genetyczna wśród aligatorów amerykańskich.

- Po raz pierwszy od czasu odkrycia gniazda leucystycznych aligatorów na bagnach Luizjany 36 lat temu, mamy pierwsze zarejestrowane narodziny białego aligatora w niewoli - przekazał w komunikacie Mark McHugh, prezes i dyrektor generalny Gatorland.

Pracownicy zoo liczą na pomoc w znalezieniu imienia dla aligatorzycy

Biała aligatorzyca obecnie znajduje się pod opieką pracowników. Władze parku przewidują, że goście będą mogli zobaczyć ją już na początku przyszłego roku.

Póki co, internauci proszeni są o pomoc w wymyśleniu imienia dla tego wyjątkowego gada. Propozycje można wpisywać w komentarzach w mediach społecznościowych Gatorlandu na Facebooku, YouTube, platfornie X oraz na nstagramie. 

Źródło artykułu:WP Turystyka
poradyzoow podróży
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także