Trwa ładowanie...
d2ie242

Wyprawa Marka Kamińskiego na Lodową Górę

Na początku czerwca zostanie podjęta próba zdobycia przez polską wyprawę (Marka Kamińskiego i Leszka Cichego) najwyższego szczytu Arktyki. Gunnbjorns Fjeld, potocznie nazywany Lodową Górą, znajduje się w paśmie Gór Watkinsa na wschodzie Grenlandii.

d2ie242
d2ie242

W sobotę 31 maja wyruszyła z Warszawy HiFlyer Polar Ice Expedition – pierwsza polska wyprawa na najwyższy szczyt Arktyki. Trudno dostępny teren oraz polarny klimat sprawia, iż jest to jedno z najmniej znanych miejsc na świecie. Uczestnikami wyprawy są m.in.: Leszek Cichy i Marek Kamiński. Pod koniec roku, nakładem Wydawnictwa Pascal – partnera ekspedycji, zostanie wydany album dokumentujący zarówno piękno Grenlandii jak i samą wyprawę.

Na początku czerwca br. zostanie podjęta próba zdobycia przez polską wyprawę najwyższego szczytu Arktyki, będącego zarazem najwyższym szczytem znajdującym się za kołem podbiegunowym północnym. Gunnbjorns Fjeld, potocznie nazywany Lodową Górą, znajduje się w paśmie Gór Watkinsa na wschodzie Grenlandii. Trudno dostępny teren oraz polarny klimat (temperatury sięgające -30 stopni, potężne wiatry, zamiecie śnieżne) sprawia, iż jest to jedno z najmniej znanych miejsc na świecie.

Bieżące informacje o postępach ekspedycji można będzie śledzić na oficjalnej stronie wyprawy www.lodowagora.pl a także w serwisie www.pascal.pl. Zaangażowanie Pascala – w tak ważne wydarzenie dla polskiego alpinizmu dopełnia podejmowane od lat projekty propagowania turystyki oraz aktywnego trybu życia.

Szczegóły dotyczące ekspedycji oraz informacje o uczestnikach znajdują się na stronie www.lodowagora.pl

d2ie242
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ie242