Trwa ładowanie...
d1e3564

Wyspy Marshalla. Koronawirus dotarł na rajskie wyspy

Koronawirus na świecie zbiera ogromne żniwo. Wciąż są jednak miejsca, do których nie dotarł, ale jest ich coraz mniej. W czwartek, 29 października władze Wysp Marshalla zgłosiły pierwsze w tym kraju przypadki zakażenia koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyspy Marshalla przestały być wolne od COVID-19
Wyspy Marshalla przestały być wolne od COVID-19 (123RF, Fot: Dmitry Malov)
d1e3564

Niewielkie państwo na Pacyfiku było dotąd jednym z nielicznych krajów świata bez potwierdzonych infekcji.

Koronawirusa potwierdzono u 35-letniej kobiety i 46-letniego mężczyzny, którzy pracują w amerykańskiej bazie wojskowej w atolu Kwajalein. Oboje przybyli tam bezpośrednim wojskowym lotem z Honolulu.

Jak podają zagraniczne media, zakażeni nie mają objawów, a po przylocie zostali odizolowani. Władze Wysp Marshalla zapewniły, że nie jest konieczne wprowadzanie żadnych restrykcji w przemieszczaniu się.

d1e3564

Wezwano też mieszkańców do zachowania czujności i utrzymania zapasów jedzenia i lekarstw na 2-4 tygodnie.

Koronawirus na Wyspach Marshalla

W związku z pandemią koronawirusa Wyspy Marshalla zamknęły granice w marcu. W czerwcu władze zezwoliły na przyjazd pracownikom amerykańskiej bazy, pod warunkiem przejścia trzytygodniowej kwarantanny na jej terenie.

d1e3564

Republika na Oceanie Spokojnym liczy ok. 56 tys. mieszkańców i składa się z ponad tysiąca wysp. To państwo niezależne, ale od lat 80. stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi.

Kraj ten był jak dotąd jednym z nielicznych bez potwierdzonych infekcji COVID-19. Z danych BBC wynika, że za wolne od koronawirusa wciąż uznawane są Kiribati, Mikronezja, Nauru, Palau, Samoa, Tonga, Tuvalu i Vanuatu.

Źródło: Polsat News

d1e3564

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wielki napis SOS na plaży prawdopodobnie uratował im życie

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564