Trwa ładowanie...

Wystartował sezon w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie

Wystartował sezon w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. W tym roku w "wodnym teatrze" wyświetlany będzie pokaz +Powrót Bazyliszka+ - uwspółcześniona wersja legendy, w której pojawią się nawiązania do warszawskich neonów. Muzykę do pokazu napisał m.in. Piotr Rubik.
Share
Wystartował sezon w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie
Źródło: www.facebook.com/multimedialnyparkfontann
d1nytvz

Warszawski Park Fontann działa już siódmy sezon i jest miejscem uwielbianym przez turystyów i mieszkańców Warszawy. Wszystkie ubiegłoroczne pokazy przyciągnęły w sumie milionową publiczność.

- +Powrót Bazyliszka+ - tak nazywa się nasz najnowszy pokaz, który nawiązuje do legend Warszawy. Tym razem będzie to uwspółcześniona wersja legendy. Bazyliszek spotka się z nową, współczesną cywilizacją, będzie obecny w nowoczesnym mieście, spotka się z mieszkańcami Warszawy XXI w. Co z tego wyniknie będziemy mogli obserwować podczas pokazu" - mówi Dyrektor Stołecznej Estrady Andrzej Matusiak.

Co dokładnie zobaczymy?

Obraz przedstawienia będzie wyświetlany na 30-metrowym wodnym ekranie. Ponadto miasto, przy pokazach będzie chciało zwrócić także uwagę na warszawskie neony. - Jeden z nich, bardzo charakterystyczny - siatkarka z pl. Konstytucji staje się bohaterką naszej opowieści, to ona właśnie uwolni Warszawę od groźnego Bazyliszka - powiedział Matusiak.

d1nytvz

Pokazom będzie towarzyszyć muzyka kilku kompozytorów - uwerturę i piosenkę finałową - Nową piosenkę o Warszawie, napisał Piotr Rubik. Zaśpiewa najmłodsza solistka Opery Narodowej Aleksandra Olczyk - mówi dyrektor Stołecznej Estrady.

Pierwszy pokaz odbył się 1 maja, a kolejne można zobaczyć 2 i 3 maja o godz. 21. *Następne będą się odbywały już tylko w piątki i soboty o godz. 21. 30. *Sezon w Multimedialnym Parku Fontann potrwa do 30 września.

Co to za miejsce?

Fontanna główna w Parku Fontann zajmuje powierzchnię 2200 m kw., 367 dysz wodnych umożliwia wypuszczenie jednocześnie nawet 30 tys. litrów wody na minutę. Do pokazów wykorzystywanych jest 295 reflektorów led. To miejsce naprawdę robi wrażenie!

Źródło: PAP

d1nytvz

Podziel się opinią

Share
d1nytvz
d1nytvz