Trwa ładowanie...

XXIX Festiwal Kwiatów i Sztuki "Tajemniczy ogród"

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W tym roku, między 29 kwietnia a 3 maja, zamek zamieni się w prawdziwy "Tajemniczy ogród", gdzie zachwyci Was bogactwo natury. Będzie więcej bitew florystycznych i występów artystycznych, dziedziniec zapełni się od kwiatów i leśnych stworzeń. Spędźcie ten weekend majowy w Zamku Książ, najpiękniejszym miejscu na ziemi, i bawcie się z nami podczas XXIX Festiwalu Kwiatów i Sztuki!

XXIX Festiwal Kwiatów i Sztuki "Tajemniczy ogród"Źródło: Materiały prasowe, fot: Festiwal kwiatów i sztuki
d1gyjgl
d1gyjgl

Majowy "Festiwal Kwiatów i Sztuki" to święto wiosny, którą witamy w Książu naprawdę hucznie! Girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz warsztaty formowania drzewek bonsai.

Jakie atrakcje czekają na gości 29 edycji festiwalu?
Na Dziedzińcu Honorowym staną kilkumetrowe konstrukcje florystyczne wykonane przez samego Tomasza Kuczyńskiego, florystycznego Mistrza Polski oraz zdobywcy czwartego miejsca na Europa Cup 2016 w Genui (Mistrzostwa Europy we Florystyce). Cokolwiek "wyczaruje" ten mistrz florystyczny, z pewnością wzbudzi prawdziwy zachwyt.
Sztandarową atrakcją festiwalu są aranżacje florystyczne w zamkowych wnętrzach. Przez 4 dni, 30 utalentowanych florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich będzie tworzyć niezwykłe kompozycje kwiatowe specjalnie dla gości wydarzenia. Tegorocznym motywem festiwalu został "Tajemniczy ogród" i właśnie on powstanie w książańskich salach. Przygotujcie się na aranżacje inspirowane naturą, śmiałe koncepcje i zaskakujące rozwiązania, zaobserwowane w przyrodzie. W tym roku dominować będą malownicze połączenia kolorystyczne, świeże pomysły, gra światła i cienia oraz efekt eksponujący bogactwo roślinnego świata. Poczujecie się tutaj, jak w angielskim ogrodzie, który "wyrośnie" na trzecim piętrze Zamku Książ.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Festiwal kwiatów i sztuki

Kto myśli, że florystyka jest spokojną dziedziną sztuki, musi zobaczyć "Bitwy florystyczne"!, które w tym roku będą się odbywać aż trzy razy dziennie! Dwie drużyny, rywalizacja, adrenalina i różne kategorie tematyczne to nasz przepis na prawdziwe show. Publiczność oklaskami wybierze zwycięzcę! Dostarczymy Wam emocji, inspiracji i… zabawy!
W Książu wiemy jak wiele energii mają w sobie najmłodsi i właśnie dlatego przygotowaliśmy dla nich szereg propozycji. Mali artyści z pewnością będą chętnie uczestniczyć w warsztatach florystycznych, podczas których stworzą własne kwiatowe kompozycje pod okiem nagradzanych mistrzów. Przewidzieliśmy również słodkie konkursy z nagrodami od mecenasa zamku, Śnieżki-Invest. W naszym "Tajemniczym Ogrodzie" będzie mnóstwo leśnych stworzeń, które będą pojawiać się naprawdę często. Nie zabraknie tańców, przedstawień, puszczania baniek i śmiechu. Z pewnością zaciekawienie wzbudzi także element modowy – każdego dnia po terenie festiwalu przechadzać się będzie wiosna w sukni z żywych kwiatów!

d1gyjgl

W zamku kochamy kwiaty, dlatego już po raz trzeci odbędą się tu III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Dolnośląsko-Lubuskiego. Najzdolniejsi floryści z całego kraju po raz trzeci pokażą, że wyobraźnia nie ma granic i zmierza się w trakcie roślinnych zmagań tworząc wymyślne projekty kwiatowe. Udział w Mistrzostwach Regionów upoważnia do startu w Mistrzostwach Polski, które wyłonią potencjalnego reprezentanta Polski w Mistrzostwach Europy. Zwycięskie prace wyeksponujemy w zamkowych salach i poddamy Waszej ocenie.

Dla zafascynowanych Dalekim Wschodem zaplanowaliśmy podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni. W Sali Balowej odbędzie się największa w Polsce Narodowa Wystawa Bonsai, zaprezentowane zostaną unikalne Zbroje Japońskie oraz Wystawa Suiseki. Będziecie mogli podziwiać miniaturowe drzewka, odkryć piękno ukryte w kamieniach oraz docenić detale i kolorystykę samurajskich strojów. Oczywiście nie zabraknie również wykładów i pokazów formowania bonsai, które przeprowadzą sławni bonsaiści ze świata m.in. z Indonezji.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Festiwal kwiatów i sztuki

Jak każdego roku do zamku przybędzie również ponad 250 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, storczyków, ziół, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic, miodów, produktów naturalnych i… na pewno nie zabraknie niczego!
Już po raz 29 wiosna obudzi się w Zamku Książ. Witajcie ją z nami od 29 kwietnia do 3 maja i zaplanujcie najbliższy weekend majowy w Wałbrzychu.

d1gyjgl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gyjgl