Z Radomia do turystycznych hitów. "Chcemy być traktowani na równi z Modlinem"
Lotnisko w Radomiu rozszerza swoją ofertę o nowe połączenia czarterowe do popularnych wakacyjnych destynacji. Od maja pasażerowie będą mogli polecieć do swoich ulubionych wakacyjnych krajów, takich jak Egipt i Turcja. To jednak nie wszystko.
Lotnisko Warszawa-Radom planuje w 2025 r. obsłużyć ponad 120 tys. pasażerów. Polskie Porty Lotnicze ogłosiły, że już od maja w siatce połączeń pojawią się rejsy czarterowe do egipskich kurortów - Sharm el-Sheikh i Hurghady.
Tam polecimy z Radomia
Egipski raj to nie koniec niespodzianek. W sezonie letnim dostępne będą także loty do uwielbianej przez Polaków Antalyi w Turcji. Miejsce to kochane jest ze względu na dobry stosunek ceny do jakości, idealną pogodę przez niemalże cały rok, a także bogatą siatkę hoteli z ofertą all inclusive.
Ponadto turyści z Radomia będą mogli polecieć do Tirany w Albanii, Prewezy w Grecji oraz Larnaki na Cyprze. - Im szersza oferta wyjazdowa, tym łatwiej klientom znaleźć wakacje, które kojarzą się z komfortem już od momentu rozpoczęcia podróży. Lotnisko w Radomiu zostało zbudowane pod kątem wylotów wakacyjnych, z myślą o klientach czarterowych, głównie o rodzinach z dziećmi. Uruchomienie na sezon letni wyjazdów do popularnych kierunków turystycznych to znakomita wiadomość dla mieszkańców kilku województw, z których łatwo dostać się na to lotnisko - przyznała w rozmowie z WP Marzena German, ekspertka rynku turystycznego z Wakacje.pl.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Turystyczny hit Polaków. Słońce nie brakuje, a ceny zaskakująco niskie
- To dobra alternatywa szczególnie dla osób, które podróżują w szczycie sezonu, kiedy miejsca w samolotach szybko się wyprzedają. Co równie ważne, wycieczki rozpoczynające się w portach lokalnych mogą kusić ceną, jeśli więc budżet ma znaczenie, warto przejrzeć także wycieczki z mniejszych lotnisk - dodała nasza rozmówczyni z Wakacje.pl.
Rozwój lotniska w Radomiu
Marcin Danił, członek zarządu PPL ds. finansowo-handlowych, podkreślił, że Radom ma być traktowany na równi z Modlinem. - Otwarcie mówimy przewoźnikom, że chcemy, aby Radom był przez nich traktowany na równi z Modlinem jako lotnisko komplementarne i port drugiego wyboru dla rynku Warszawy i Mazowsza - przyznał Danił.
PPL planuje stworzenie systemu zachęt i wsparcia marketingowego dla linii lotniczych i biur podróży, które zdecydują się na uruchomienie lub zwiększenie liczby lotów z Radomia. Danił zaznaczył, że PPL stara się o uruchomienie lotów nocnych, co ma przyciągnąć tam przewoźników czarterowych.
Lotnisko w Radomiu, najmłodsze w Polsce, jest nastawione na obsługę ruchu niskokosztowego i czarterowego. W 2024 r. obsłużyło 112 tys. 610 pasażerów, co stanowi wzrost o ponad 9 proc. w porównaniu do 2023 r. PPL rozważa także rozwój bazy serwisowej MRO oraz optymalizację kosztów, aby port przynosił jak najmniejsze straty.
Źródło: PAP/WP