Trwa ładowanie...

Zachodniopomorskie. Rysie zadomowiły się na dobre

Wszystko wskazuje na to, że rysie dobrze czują się w lasach województwa zachodniopomorskiego. Na Facebooku można zobaczyć nowe zdjęcia jednego z drapieżników, który zadomowił się w Nadleśnictwie Bierzwnik.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Ryś to największy europejski kot (zdjęcie poglądowe)Ryś to największy europejski kot (zdjęcie poglądowe)Źródło: 123RF, fot: Ondrej Prosicky
d26v1vw
d26v1vw

Na przełomie sierpnia i września na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik jednemu z mieszkańców udało się zaobserwować rysia. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie udostępniła na Facebooku zdjęcia autorstwa pana Daniela Hureca.

Dzięki zamontowanej przez leśników fotopułapce udało się nawet zarejestrować polowanie drapieżnika, co oznacza, że na dobre zadomowił się w tych rejonach. "Te wiadomości bardzo cieszą! Będziemy go wypatrywać!" - czytamy na oficjalnym profilu Lasów Państwowych na Facebooku.

Rysie w lasach Nadleśnictwa Bierzwnik

"Dzikie koty już na dobre zaaklimatyzowały się na tym terenie, o czym świadczy ostatnio znaleziona upolowana sarna. Po zamontowaniu w tym miejscu fotopułapki utwierdziliśmy się w przekonaniu, że była to zdobycz rysia, który ma w zwyczaju magazynować pokarm" - czytamy pod postem. - "Resztki, których nie zje obsypuje i przykrywa ściółką, chrustem, liśćmi lub trawą. Kiedy zgłodnieje wraca posilić się do tak przygotowanej spiżarni".

Rysie w Polsce

Ryś to największy kot europejski, w Polsce jest pod ochroną. Do bytowania potrzebuje rozległych obszarów leśnych. Dobrze czuje się na mokradłach, bagnach i obszarach poprzecinanych rzekami i jeziorami, gdzie może odpocząć.

d26v1vw

Jak podają Lasy Państwowe, rysie trafiły do zachodniopomorskich lasów w ramach specjalnego projektu odtworzenia ich populacji w północno-zachodniej Polsce.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Traper uratował rysia. Był uwięziony we wnykach

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d26v1vw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26v1vw