Trwa ładowanie...
dhkvs71

Zakopane: Rada Miasta zajmie się projektem przywrócenia Nosala narciarzom

Władze Zakopanego przygotowały projekt uchwały o planach zagospodarowania przestrzennego stoków Nosala. Dokument zakłada przywrócenie góry, na której odbywały się zawody narciarskie światowej rangi, narciarzom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zakopane Tatry
Zakopane Tatry (Wikimedia Commons CC BY-SA)
dhkvs71

Uchwała ma być procedowana na najbliższej sesji Rady Zakopanego w czwartek 23 lutego.

Jak wyjaśnił burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, projekt uchwały zakłada możliwość stworzenia nowej trasy narciarskiej lub reaktywowania i poszerzenie starej.

- Jeżeli Rada Miasta da mi zielone światło do działania na najbliższej sesji, to będziemy realizować ten plan i w międzyczasie inwestorzy będą przygotowywać swoje działania. Ze strony miasta będziemy z całym zaangażowaniem wspierać tą inwestycję i z pewnością przyjmiemy plan, aby przywrócić Nosal narciarzom – powiedział burmistrz Zakopanego.

dhkvs71

Plan zakłada drobną wycinkę lasu na zboczach Nosala, ale do tego musi być zgoda na szczeblu ministerialnym, gdyż jest to część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- To inwestycja bardzo ważna dla Zakopanego. Mam nadzieję, że dojdziemy do wspólnego porozumienia – skomentował Dorula.

W uzasadnieniu projektu uchwały napisano, że miasto jest całorocznym ośrodkiem turystyczno-wypoczynkowym, w którym turystyka i sport, głównie narciarstwo wciąż się rozwijają i wymagają działań inwestycyjnych. „Reaktywacja i poszerzenie terenów narciarskich na stoku Nosala może w istotny sposób wpłynąć na wzmocnienie i modernizację funkcji ośrodka narciarskiego oraz podniesienie rangi miasta, jako zimowej stolicy Polski” – napisano w uzasadnieniu.

Z inicjatywą przywrócenia Nosala dla narciarzy wystąpiły w ubiegłym roku środowiska narciarzy, w tym olimpijczycy i mistrzowie Polski. List w tej sprawie trafił nawet do prezydenta Andrzeja Dudy.

dhkvs71

Podziel się opinią

Share

dhkvs71

dhkvs71