Trwa ładowanie...
d27j995

Zaprojektuj pamiątkę z Zakopanego. Ostatnie trzy tygodnie na walkę z kiczem i tandetą

Samurajskie miecze, jaszczurki z pianki czy pluszowe owce. Bazarowy klimat atakuje turystów z każdej strony. Rozstanie z kiczem zapowiada Muzeum Tatrzańskie. Wszystko za sprawą organizowanego konkursu, którego celem jest zaprojektowanie pamiątki z Zakopanego. Termin nadsyłania projektów został przedłużony do 10 października 2019 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Termin zgłaszania projektów został wydłużony do 10 października
Termin zgłaszania projektów został wydłużony do 10 października (Mat. prasowe)
d27j995

Na Krupówkach czy w drodze na Gubałówkę oglądamy je z uśmiechem. Po pewnym czasie przekładamy z miejsca na miejsce, szybko jednak z półki trafiają do pudła, aż wreszcie lądują w piwnicy czy na śmietniku. Czy tam jest ich miejsce? Może warto przemyśleć, jakie pamiątki przywozić, tak by na długo przywracały dobre wspomnienia z odwiedzanych miejsc?

Tandetne pamiątki są dowodem krótkowzroczności. Współczesny odbiorca docenia wysoką jakość, staranne wykonanie czy lokalne pochodzenie produktu. Poszukuje pamiątek dobrze zaprojektowanych, a to z kolei stanowi wyzwanie dla designerów czy instytucji kultury. Świadomość tego ma Muzeum Tatrzańskie, które zwraca się do projektantów, rzemieślników, artystów i miłośników Podhala. To właśnie im zamierza powierzyć stworzenie oficjalnej, oryginalnej pamiątki z Zakopanego. Symbolu, który kojarzony będzie ze stolicą polskich gór. Idealna pamiątka z Zakopanego powinna więc łączyć podhalańskie tradycje, kulturę i wyjątkową przyrodę. Punktem wyjścia mogą być wszelkie stereotypy związane z Podhalem. Zaś jej celem – walka z erą "made in China".

   Mat. prasowe
(Mat. prasowe)

Do konkursu można przystąpić indywidualnie bądź w zespołach. Swoimi pomysłami dzielić się mogą doświadczeni designerzy czy studia projektowe, ale także półamatorzy, pasjonaci dziedzictwa kulturowego Podhala czy studenci.

d27j995

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody pieniężne o łącznej wartości ponad 20 tys. złotych, a sama pamiątka w przyszłości trafi wprost do rąk turystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wieża widokowa w Krynicy Zdroju już otwarta. "Widoki są nieziemskie"

d27j995

Podziel się opinią

Share
d27j995
d27j995