WP

Zebra pędząca ulicami. Uciekła za sprawą pijanych nastolatków

Mieszkańcy słowackiej Nitry zapewne się nie spodziewali, że w zwyczajny, marcowy dzień zobaczą biegnącą ulicami miasta zebrę. Zwierzę uciekło z cyrku i zniszczyło auto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nitra to szóste co do wielkości miasto Słowacji, zamieszkałe przez ok. 80 tys. osób
Nitra to szóste co do wielkości miasto Słowacji, zamieszkałe przez ok. 80 tys. osób (Shutterstock.com)
WP

W dzielnicy Klokočina w Nitrze doszło do niecodziennego wydarzenia - ulicami miasta pędziła zebra. - Początkowo sądziliśmy, że zwierząt jest więcej, ale po rozmowie z personelem cyrku dowiedzieliśmy się, że uciekł tylko jeden osobnik. Prawdopodobnie, w ramach odwetu, zebrę uwolnili pijani młodzieńcy, którzy nie dostali pozwolenia do wejścia na teren cyrku - powiedział Erik Duchoň, szef lokalnej policji.

Facebook/Klokočina-problémy obyvateľov
Podziel się

Stanislava Simkova, dyrektorka cyrku "Metropol", wyjaśniła w rozmowie z mediami, że ucieczkę przyozdobionego w biało-czarne paski ssaka poprzedziła poważna awantura, w której nastolatkowie rozbili okno kasy. Przyznała, że nigdy wcześniej taki incydent się nie wydarzył. Wciąż jest w szoku.
ZOBACZ TEŻ: Selfie z jaguarem. Przykład bezmyślności

WP

Jadące za zebrą samochody policyjne na sygnale sprawiły, że zwierzę wpadło w panikę i biegło na oślep przed siebie. Dlatego pracownicy cyrku zdecydowali się wypuścić… kucyki. Wyjaśnili, że "uciekinierka" żyła z nimi w jednej zagrodzie. Sądzili, że widok "przyjaciół" uspokoi ją i zwabi.

Historia szalonej ucieczki skończyła się w dzielnicy Čermáň, gdzie zebra wpadła do dołu i nie potrafiła się z niego wydostać. Zwierzę nie zrobiło nikomu (ani sobie) krzywdy. Jednak została uszkodzona szyba w jednym z aut. Dyrekcja cyrku zdecydowała się pokryć szkody.

KRPZ Nitra
Podziel się
WP

Zebra w krótkim czasie stała się gwiazdą internetu. Na cyrk spadła fala krytyki, że nie potrafił zapewnić swoim podopiecznym właściwej ochrony. Niektórzy zaś cieszyli się, że ulicami Nitry przebiegała tylko zebra, a nie na przykład lew.

Źródło: TVN Meteo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP